Кіровоградський виконком дав дозвіл на забудову більше 11 га землі у Лісопарковій (ОНОВЛЕНО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3681

Вчорашнє блискавичне засідання виконавчого комітету, яке тривало менше 15 хвилин, саме цією своєю особливістю породило багато питань і підозр. За такий короткий термін члени виконкому ухвалили  41 питання практично без обговорення, більше того, без жодних пояснень, подекуди навіть виступаючі не встигали дочитати питання порядку денного до кінця , перш ніж головуючий на засіданні в.о. міського голови Іван Марковський ставив їх на голосування.

 

Все було зроблено так, щоб ні журналісти, які були присутні на заході, ані навіть самі члени виконкому, принаймні деякі з них, не встигали зорієнтуватися, зрозуміти чому і що відбувається.
Детальне вивчення всього переліку ухвалених питань вже після завершення засідання виконкому, допомогло хоч і постфактум, але зрозуміти, що намагались приховати в такій метушні.

Зокрема, останнім в списку питань, за які відбулось голосування цього дня, значиться проект рішення «Про комплексну забудову території». Подала його на розгляд заступник начальника управління – начальник відділу планування та містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури Ірина Мартинова. За словами одного з членів виконкому Олександра Ратушняка, цього питання не було в початковому пакеті документів, які давались членам комітету для ознайомлення. Даний проект рішення з’явився в порядку денному мало не перед самим засіданням. Але перш ніж Олександр Ратушняк встиг задати по ньому запитання виявилось, що його вже встигли ухвалити.

Відкриваємо текст документу і читаємо:

«….. враховуючи звернення житлово-будівельного кооперативу «Княжичі» від 02.10.2015 р. № 135, виконавчий комітет Кіровоградської міської ради

В И Р І Ш И В :

1. Визначити квартал житлової забудови по вул. Козацькій, пров. Козацькому, пров. Курінному, загальною площею 11,27 га територією комплексної житлової забудови.
2. Замовником для виготовлення технічної документації на проведення інженерної підготовки, спорудження зовнішніх інженерно-транспортних мереж комплексної забудови визначити управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради.
3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 11.08.2015 р. № 438 «Про комплексну забудову території».
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Литвина Г.М.
Секретар міської ради І.Марковський»

Супутникова карта місцевості показує, що квартал житлової забудови орієнтовно розташовуватиметься в районі Лісопаркової. Зокрема, зазначений в проекті рішення провулок Козацький є перпендикулярним до сумно відомого провулку Виноградного, який фігурує в документах комісії з вивчення питань передач земельних ділянок у власність або користування громадянам та юридичним особам та здійснення будівництва (коротко комісії по Лісопарковій). Нагадаємо, комісія була створена на вимогу громади міста розпорядженням в.о. кіровоградського міського голови 29.01.2015 року із метою вивчення питань щодо законності прийняття рішення щодо виділення земельних ділянок в районі Лісопаркової. У висновках комісії зафіксовано, що передача ділянок для будівництва в районі провулку Виноградного в більшості була незаконною, до того ж ділянки врізалися в зелену зону. Якщо на знімках з супутнику проаналізувати теперішню забудову вказаних у проекті рішення вулиць, можна припустити, що ймовірна зона нового будівництва також зачіпатиме територію зелених насаджень Лісопарку.

«Комісія по Лісопарковій вже приступила до вивчення даного питання, наразі готує інформаційний запит в міську раду, - коментує Інга Дуднік виконавчий директор правозахисної ГО «Територія успіху», секретар комісії. - Ми вже скликали позачергове засідання комісії, що відбудеться найближчим часом, на якому ми ще раз ознайомимось з усіма деталями стосовно цього питання і визначимось з нашими подальшими діями і реакцією на подію».

За словами правозахисниці, 11,27 га, що в проекті рішення відведені під територію комплексної житлової забудови - це щонайменше 55 нових будинків з земельною ділянкою під садівництво.

Як і сподівались організатори махінації, більшість журналістів не зауважили, що відбулось у них перед носом, через той же поспіх і сумбурність голосування.

Інга Дуднік розповідає, що чогось подібного варто було чекати напередодні виборів, коли увага і журналістів і громадськості зосереджена на кандидатах у депутати і міські голови. Це найкращий час для того, щоб нашвидкуруч провести найбрудніші рішення, зробити дерибан земель, а доки всі хопляться до них, уже буде обрано нову раду і питання знову ставити буде нікому.

Член виконавчого комітету Олександр Ратушняк запевняє, що нічого не знав про даний проект рішення і навіть не певен, що голосував за нього. Він пообіцяв вже сьогодні з’ясувати чи значиться його прізвище серед тих, хто підтримав його і якщо так, то відкликати свій голос, адже вважає неприпустимим дерибан земель однієї з небагатьох в місті рекреаційних зон.

Як виявилося згодом, дане рішення не передбачає видачу дозволів на забудову рекреаційної зони. Коментар заступника міського голови Григорія Литвина з цього приводу був опублікований сьогодні, 22 жовтня, на сайті Кіровоградської міської ради.

За його словами, прийняте виконкомом рішення не має жодного стосунку до виділення земельних ділянок для забудови. Таке рішення лише встановлює межі території комплексної забудови. Земельні ж ділянки люди отримали п’ять років тому і знаходяться вони у діаметрально протилежному від Лісопаркової зони місці. Колись тут стояла військова частина, потім підрозділ МНС. Під час роздержавлення нерухоме майно перейщло у власність членів житлово – будівельного кооперативу “Княжичі”, якому у 2005 році міська рада затвердила проекти землеустрою земельних ділянок під цим нерухомим майном.

Якщо ж не визнавати масив територією комплексної забудови, то кожному забудовнику необхідно буде індивідуально отримувати технічні умови на під’єднання електромереж і за власні кошти здійснювати їх будівництво і прокладку, а потім передавати ці мережі на баланс обленерго.

Рішення про комплексну забудову території приймалося виконавчим комітетом в інтересах громадян і воно не стосується жодним чином виділення землі під забудовучи надання дозволу на будівництво.

«Гречка» і надалі стежитиме за перебігом ситуації.

Олена Горобець

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Memory 23.10.2015, 16:51
А як там на рахунок дотримання Регламенту, ст.15 п.3 ЗУ"Про доступ до публічної інформації", оприлюднення за 20 РОБОЧИХ днів проектів рішень, проходження земельної комісії до оприлюднення, відповідість ЗОНУВАННЮ м. Кіровоград, ст.22, ст.28 ЗУ "Про запобігання корупції",ст.21 Земельний кодекс , ст. ст. 17, ст.19, ЗУ "ПРо регулювання містобудівної діяльності" на предмет генплану. Проекти рішень оформлені належним чиним - візами. Прокуратура повинна перевырити, тим паче що заява подана 02.10.15 а розгляд вже був 22.10.15р. Немає там 20 робочих днів. Але завдяки ЗУ все можна до нитки дізнатись ЛЮБОМУ СМЕРТНОМУ. Все повинно бути по ЗАКОНУ, інакше - не дай бог - ДОНБАСС. Якщо все законно - зелене світло.
Цитата
 
 
+5 # грек 22.10.2015, 07:51
Ганьба
Цитата
 
 
+10 # Віктор 1 21.10.2015, 22:11
Ну і козли. Марковському вже начхати на екологію, зелені зони. А як же діти, внуки? За бабло і совість продали?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити