У кіровоградському музеї поєднали два мистецтва

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1713

В рамках проведення в Кіровограді обласного фестивалю української академічної музики «Classik-proekt», присвяченого пам'яті відомого композитора Юлія Мейтуса в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт «Юні композитори – весна творчості» та презентація виставки робіт учнів Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна.
За вже більш як піввіковий період свого існування Кіровоградська дитяча художня школа, яка вже двадцять років носить ім»я відомого художника і педагога О.О.Осмьоркіна, підготувала тисячі вихованців, багато з яких стали відомими художниками, викладачами вищих та середніх мистецьких навчальних закладів. Але й той, хто не став художником, назавжди зберіг любов до творчості та захоплення мистецтвом. В школі працює яскравий педагогічний творчий колектив, який довгий час очолював заслужений працівник культури України, член Національної Спілки художників України, лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна Л.І.Бондар. Досвідчені викладачі, багато з яких є випускниками школи, членами НСХУ, професійно передають дітям свої знання з живопису, рисунку, скульптури, декоративного мистецтва та історії світової образотворчості. Чимало учнів школи є активними учасниками та дипломантами міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок-конкурсів.

На нинішній виставці презентовано твори юних художників, виконаних під керівництвом викладачів О.І.Кузнєцової, Т.Л.Бондар, О.М.Лозинського, С.О.Гнойової, Г.Г.Іванової та Л.Г.Кир»янової, яка, до речі також є лауреатом премії імені О.Осмьоркіна, а в минулому році була представлена на Міській Дошці Пошани як «Кращий діяч мистецтв». Живописні і графічні композиції, паперові колажі втілюють розмаїття дитячої фантазії сприйняття світу музики. «Переважна більшість творів, представлених на виставці, - зазначила під час відкриття директор художньої школи Г.Г.Іванова, - є учбовими завданнями щодо розширення учнями діапазону композиційного мислення та знань художніх технік - акварелі, гуаші, різноманітних декоративних матеріалів. В той же час в них набувають свого виразу творчі можливості кожного автора». А відомий кіровоградський художник, член НСХУ, який у свій час теж працював викладачем художньої школи, А.М.Надєждін наголосив, що «музичні інструменти завжди були об»єктом творчої уваги художників. Скрипки, гітари, мандоліни, домбри і бандури не можуть не приваблювати своєю витонченістю форм, а труби, флейти чи валторни - особливостями конструкції та блискучим лоском металу, за якими проглядається загадкова таємниця народження гармонії звуку. Викладені в живописній чи графічній формах зображення музичних інструментів набувають нових, предметних якостей. Виступаючи в ролі складової натюрморту чи станкової композиції вони стають окремим витвором мистецтва і окрасою нашого повсякденного побуту». 

І справді, всі твори вирізняє нестримне і щире бажання пізнання, адже дитяча творчість завжди надихає на сприйняття всесвіту з відкритим серцем, світлими думками і добрими справами. Імпровізована експозиція стала своєрідним перегуком з виступами юних композиторів – авторів власних музичних творів, гармонійно поєднуючи художні образи з мелодійними звуками скрипки, бандури та інших музичних інструментів, які так яскраво зображені в дитячих малюнках. Недаремно директор Кіровоградської музичної школи №2 ім. Ю.С.Мейтуса, член оргкомітету обласного фестивалю української академічної музики «Classik-proekt», заслужений працівник культури України В.Г.Ревенко з захопленням залишила свої враження у Книзі відгуків: «Роботи учнів художньої школи ім. О.Осмьоркіна прекрасні, синтез мистецтв має безперечне право на показ у чудовому музеї О.Осмьоркіна. Подальших успіхів усім причетним до творчості і виховання». 

Символічним є і той факт, що це чарівне музично-живописне дійство відбувалося в меморіальному будинку відомого єлисаветградського архітектора Я.В.Паученка, за проектом якого був зведений і будинок, в якому мешкала родина Мейтусів, а нині розташована музична школа №1 ім. Г.Г.Нейгауза. Ось така вона примхлива пані історія, яка, вдало поєднуючи особистості, події і, звичайно, різні види мистецтва, спонукає нас до повноцінного буття і творчості…

Віта Чернова

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити