Держфінінспекція на Кіровоградщині працювала з порушеннями закону?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 813

Прокуратурою проведено перевірку в Держфінінспекції в Кіровоградській області, в ході якої встановлено порушення вимог закону про адміністративні правопорушення.  
Зокрема, прокурори Кіровоградщини в роботі працівників ДФІ виявили факти поверхових перевірок та порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення й невірного тлумачення чинного законодавства, що призводить до закриття судами провадження в значній кількості справ про вчинення адміністративних правопорушень. Останнє підтверджує неправомірність дій фінінспекторів, які безпідставно склали протоколи про вчинення адміністративних порушень стосовно осіб, в діях яких склад даного правопорушення відсутній, чим грубо порушили їх права.

З іншого боку, у зв'язку зі складанням протоколів про адміністративні правопорушення через значний проміжок часу після їх вчинення та виявлення, значну кількість проваджень судом закрито, внаслідок чого особи, які вчинили порушення уникли відповідальності, а до бюджету не надійшли кошти, які могли бути сплачені як адміністративні стягнення у вигляді штрафів.

Також, встановлено випадки не складання протоколів стосовно осіб, в діях яких наявні ознаки правопорушень. Є численні порушення строків накладення адміністративних стягнень. Невмотивовано закриваються справи у зв'язку із малозначністю. Встановлено факти закриття справ за малозначністю стосовно одних осіб, в той час, як за дане ж правопорушення інших притягнуто до відповідальності.
Подекуди посадові особи безпідставного притягуються до адміністративної відповідальності за порушення з питань, які не входять до їх компетенції.

Незважаючи на зауваження прокуратури області під час попередніх перевірок, продовжується хибна практика розгляду справ не за місцем вчинення правопорушення, а в центральному офісі Держфінінспекції в обласному центрі, внаслідок чого громадяни безпідставно змушені витрачати власний час та кошти на прибуття до обласного центру.          
У жодній постанові про притягнення до адміністративної відповідальності не зазначено про завдання винним майнової шкоди. Залишаються не виконаними значна кількість постанов про накладення стягнень у вигляді штрафів.

 Начальнику Держфінінспекції в області прокуратурою було скеровано подання з вимогою невідкладного вжиття дієвих заходів до усунення вищезазначених порушень  закону. За результатами його розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 посадовців.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити