Кіровоградська влада вказала церкві на її місце

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3509

Вчора, 4 лютого Кіровоградський окружний суд за головування судді Момонт завершив розгляд за позовом церковної громади смт. Новоархангельськ проти Кіровоградської обласної державної адміністрації. Громада вимагала скасувати незаконне, на її думку, розпорядження Кіровоградської ОДА, згідно з яким церкву було переведено до іншої релігійної конфесії.

 

Засідання розпочалося о 14.00 і фінішувало близько опівночі.

В ході засідання заслухали нових свідків, які в черговий раз наголошували на тому, що про жодні збори церковної громади у липні 2012 року на елеваторі вони не чули і не бачили про це оголошень(зборів на яких приймалося рішення про перехід до іншої конфесії). Окрім того, двоє з чотирьох свідків(серед них - колишній охоронець елеватора) запевняли суд, що у липні елеватор не працював. А актова зала підприємства може вмістити максимум 30-40 людей. Згідно протоколу в залі знаходилося 150(!)учасників зборів.

Протягом усіх чотирьох слухань зміст документів, що лягли в основу конфлікту, віддалявся від реальної картини, яку зображували свідки обох сторін. Зокрема, ніхто з представників «елеваторних зборів» так і не зміг назвати бодай десяток їх учасників, за виключенням тих, що записані в протоколі. А секретар, що нібито складала протокол зібрання, повідомила, що нічого не писала, а лише слухала. Зрештою, ніхто не приховував, що замість прихожан церкви, на збори «запросили» працівників підприємств засновників релігійної громади.

На цьому ж засіданні суд виявив й інші «неточності». Наприклад,  у документах про перевірку ситуації Кіровоградською ОДА, фігурує три різні назви однієї церковної громади.
Також виявилося, що Кіровоградська ОДА повідомила єпархіальне керівництво УПЦ КП про перехід громади до московського патріархату на два дні раніше, ніж сама отримала про це документи. Пояснити такий феномен представники ОДА не змогли. Так само, як і не змогли назвати хто і коли конкретно «заніс» до ОДА статут та заяву церковної громади у новій редакції.
Не дивлячись на цілу низку розбіжностей і невідповідностей у матеріалах справи та свідченнях, суд не став більше «гратися у правосуддя» і постановив відхилити позов у повному обсязі.

Представники УПЦ КП мають намір оскаржити це рішення в апеляційному суді.

Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+4 # snaiper 06.02.2013, 22:53
А при чём здесь власть?Кто просил ОГА вмешиваться в дела церкви?Тоже мне,наместник ....
Цитата
 
 
0 # Інна 07.02.2013, 10:11
Ето уж точно!
Цитата
 
 
-3 # Вепр 06.02.2013, 16:50
Цитую Інна:
Ви суперечите сам собі: спочатку писали, що отець Ілля бігав з однієї конфесії до іншої, а тепер кажете, що це засновники храму переходили то до КП то до МП)))
?

Ну так що Вам не ясно Інно, Ілля бігав і спонсорів обманом заставляв бігати, вони люди темні в питаннях конфесій, аж тепер тільки розібралися.
Цитата
 
 
+2 # Інна 07.02.2013, 10:09
Ой, які ж вони бідні тугодуми...)))) А збрехати про фальшиві збори і склепати фальшивий статут таки додумались. Тільки на це у них мізків і вистачає....))) )
Цитата
 
 
-5 # в курсі справи 06.02.2013, 12:48
Валерій Лебідь!
Не можна так безбожно у своїй "статті" перекручувати факти....
Чому тут висловлюється лише думка Левківа М.С. ("єпископа Марка")? Чому не озвучено думки членів громади, її засновників, представників влади...
Давайте будемо підходити виважено до інформування пересічних громадян (відпрацьовуючи кошти своїх "спонсорів"), не використовувати у своїх матеріалах політичних ярликів,
Цитата
 
 
+3 # Інна 07.02.2013, 14:22
Не потрібно ображати автора статті! Йому ніхто нічого не платив - це його робота. Навіть пересічна чужа людина бачить на чиєму боці правда, а на чиєму гроші. Це ви мабуть звикли усім "башляти", так і церкву нашу відібрали.
Цитата
 
 
0 # Леся 06.02.2013, 12:43
та так і є. але явно громаді потрібна підтримка
Цитата
 
 
-2 # в курсі справи 06.02.2013, 12:39
Шановні дописувачі!
Перед тим як піднімать бучу - потрібно спочатку відокремити мух від котлет.
Дана релігійна громада була утворена ще у 2001 році як УПЦ МП (!). У 2005 році її засновники (ті самі, що й у 2001 р.) перевели громаду до КП. І лише після цього (на запрошення засновників) в громаді з'явився о.Ілля.
Саме за величезної фінансової допомоги засновників було побудовано храм св.Володимира.
У 2012 році засновники громади (одні й ті ж особи що у 2001 та 2005 роках) знову вирішили повернутися до МП.
Але о.Ілля (фактично найманий працівник) та єпископ УПЦ КП(в області - з 2008 року) фактично окупували храм та здійснюють його рейдерське захоплення.
Підняли "вонь" на всю Україну. Людей, які заснували громадута побудували храм, вони називають "московськими бандитами", "підніжками Москви". Хоча до храму мають таке ж відношення, як негри до "Большого театра" в Москві.
Так що дивіться, думайте, робіть висновки...
Цитата
 
 
+5 # Інна 06.02.2013, 14:33
Не нервуйте так)))) Сидіть тепер у цій церкві з вашим брехливим десятком людей, які не знають як краще і перед ким вислужитись. Самі проповідуйте, самі слухайте)))) Мені така віра не потрібна.
Ви суперечите сам собі: спочатку писали, що отець Ілля бігав з однієї конфесії до іншої, а тепер кажете, що це засновники храму переходили то до КП то до МП)))
Якщо він такий поганий, то чому на водохреща до отця Іллі прийшло близько 1000 людей, а до "московського протеже" лише 40, та й тих примусом приволокли, під загрозою звільнення з роботи?
Цитата
 
 
0 # бывалый 06.02.2013, 09:53
Выход вижу только в показа и мониторинге на главных каналах в tv новостях.А также в давлении общественности на суды.
Цитата
 
 
+2 # Володимир 05.02.2013, 21:57
Ні в якому разі не можна опускати руки! Потрібно боротися! Збирати громаду на акції протесту у самому місті та за його межами. Підключити журналістів, які б змогли висвітлити ситуацію. Розповсюдити дану інформацію по ЗМІ - регіональних, обласних, державних. Так, багато ЗМІ куплені, але не всі, є чесні журналісти, які впевнений допоможуть. Підключити інтернет, розповсюдити інформацію по соціальним мережам. Іти на центральне телебачення на програми типу Шустера итд. Та оскаржувати рішення. До оскарження потрібно надати справі максимального розголосу. Під час оскарження збирати акції протесту під стінами суду з залученням всіх можливих ЗМІ. І, впевнений, справу можна виграти.
Цитата
 
 
-8 # в курсі справи 05.02.2013, 19:18
Ось пані Інна говорить: настоятель, отець Ілля - найкраща людина...
А Ви в курсі, що він особисто декілька разів уже "перебігав" з однієї конфесії до іншої?
Спершу був священником МП - потім КП - знову МП - і потім знову КП (на сьогодні). Короче - чемпіон по бігу на короткі дистанції...
Йому не звикати...
Цитата
 
 
+2 # Інна 06.02.2013, 10:13
Шановний, мені всеодно в якій він конфесії. Він чуйна, добра людина і я не бачу майбутнього нашого храму без нього. Кожен має право на помилки, навіть священник. Коли отець Ілля починав працювати наша "церква" була у старій хатинці і усім на нас було начхати, а відколи побудували храм, так усі страшенно почали турбуватися про нашу громаду. У нас все було чудово поки жлоби з нашого району в альянсі з московським попами не захотіли підім'яти під себе наш храм, нашу віру і нас самих. Горіти їм всім у пеклі!
Цитата
 
 
-7 # Олекса 05.02.2013, 16:13
Такі питання таким чином вирішуватися не повинні, це ясно всім і кожному.

Гадаю без частки своїх же парафіян які захотіли змінити організацію КП на МП не обійшлося. Це мене не дивує, МП більш заможна організація і багато кого це приваблює в т.ч. і священиків. Пошук вигоди не знає кордонів.

Що стосується тих хто пише про "московських дияволів в рясах", не можна так казати, це межує зі сліпим фанатизмом і ним ви багато кого несправедливо ображаєте.
Цитата
 
 
+7 # Олексій 05.02.2013, 15:37
Логічні висновки суддів. Я стикнувся з подібним рішенням судді, коли усе свідчило на мою користь, і в кінці рішення було винесене проти мене.
Був шок... Після засідання мав спокійну розмову з суддею - з його слів він був вимушений винести саме таке рішення...
Ну що-ж панове судді - чекайте відповідні рішення по відношенню до вас, тільки вже від непідкупного Судді.
Цитата
 
 
+12 # Леся 05.02.2013, 13:22
навіть підготувати як слід свідків і збори не змогли... та і навіщо, всеодно суд прийме продиктоване владою рішення...
Цитата
 
 
+4 # Мирослав 05.02.2013, 13:22
Замість тюрми, вони пішли у владу,
Тепер грабують, нищать, продають,
Відкрито роблять злочини і зраду,
Ще реформаторів із себе видають.

Торгують оптом, вроздріб, на вагу,
Ті, що в підніжжі, ті що на вершині.
Мовчить Гарант і Рада ні гу-гу!
Мерзенно жити у такій країні!

Процес гниття завжди йде з голови
І що спливає – у народі знають!
Потік лайна несе нас до Москви,
Там з діркою від бублика чекають!

Гірка брехня, що влада це від Бога,
Її обманом підло захопили.
В нас різні цілі, різна в нас дорога,
Але, що терпимо, то дійсно завинили!

29.01.2013 р.
© Copyright: Мирослав Вересюк, 2013
Свидетельство о публикации №113012903469
Цитата
 
 
+6 # snaiper 05.02.2013, 11:41
Да здравствует антиукраинская, на мой взгляд, политика бывшего гл.ОГА С.Н.Ларина в этих вопросах!Надеюс ь,что проиграв выборы ,
но оставшись на посту командующего областной организацией ПР,он и дальше будет продолжать политику
уничтожения области в гуманитарной(за крытие школ), экологической(с троительство "утиного" монстра в Бобринце),
конфессионной и др. областях.Желаю ему и дальше вести свою политику,чтобы к выборам в местные Советы и Президентским выборам,избират ель окончательно сделал правильный выбор и проголосовал против ПР!Слава Украине!
Цитата
 
 
+1 # Жорж 05.02.2013, 11:35
Новоархангельсь к - українське місто. але як і в більшості українських міст там тепер буде російська церква... при тому альтернативи не буде
Цитата
 
 
+5 # Інна 05.02.2013, 11:43
Це гірка правда. Я готова ходити на службу під відкритим небом, ніж у наш храм з московськими дияволами в рясах!!!
Цитата
 
 
+13 # Надія 05.02.2013, 10:38
Новоархангельсь к - маленьке брудненьке містечко, цей храм - це найкрасивіше, що є у місті.
Якщо люди не піднімуться, не відстоять - за цією церквою підуть наступні...
Цитата
 
 
+9 # Інна 05.02.2013, 11:26
Так, храм - це все, що у нас є... А його настоятель, отець Ілля, найкраща людина з усіх кого я знаю. Але мажори і безкарна влада звикли іти по головах до своєї мети. Ми будемо боротись!!!!!
Цитата
 
 
+4 # Жорж 05.02.2013, 10:34
мда... ідіотизм рідкісний
Цитата
 
 
+5 # Інна 05.02.2013, 10:10
Ненавиджу їх! Всі за одно... Нахабні чиновники, сліпі судді та мажорні вершки Новоархангельсь ка. Ноги моєї в цій церкві більше не буде!!!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити