Лісівники Кіровоградщини підбили підсумки 2012

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 877

Вчора, 5 лютого відбулася підсумкова колегія у Кіровоградському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, що зібрала директорів, головних спеціалістів, голів профкомів та усіх лісничих лісогосподарських підприємств області. На колегії лісівники області підсумували результати фінансово-господарської діяльності у 2012 році та обговорили особливості роботи електронного обліку деревини, а також підвели підсумки трудового суперництва.


Про це повідомила прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ.
Для лісівників Кіровоградщини головне завдання – це робота над створенням захисних лісових масивів, що оберігатимуть степовий край. Так, в області забезпечено виконання завдань по створенню лісів: на 414 гектарах проведено лісовідновлення, створено 1286 гектарів нових лісів, ще 67 гектарів залишено під природне поновлення. Таким чином загальна площа лісовідновлення та лісорозведення становить 1767 гектарів, що в 3,6 рази перевищує площу суцільних зрубів попереднього року.

 

Для того, щоб забезпечити посадкову кампанію власним садівним матеріалом, було вирощено понад 10 млн. стандартних сіянців та заготовлено 79 тонн лісового насіння, 58 тонн з яких – це основна лісоутворююча порода області – дуб звичайний. Лісівники продовжували протягом року розвивати декоративне лісорозсадництво – було закладено і вирощується 330 тис. саджанців декоративних порід. 

Лісгоспами області у 2012 році закладено 42 гектари плантацій новорічних ялин, а протягом новорічної кампанії було реалізовано 26 тис. цих святкових дерев на суму понад півтора мільйона гривень. 

Забезпечили лісогосподарські підприємства належний рівень охорони і захисту лісів. Виконано всі заплановані профілактичні та попереджувальні протипожежні заходи, влаштовано 700 км мінералізованих смуг та проведено догляд за ними на протяжності понад 3 тис. км, вздовж доріг та у місцях відпочинку встановлювались спеціальні аншлаги, бігборди, панно, плакати на протипожежну тематику, проводились рейди, виступи у ЗМІ та спеціальні лекції для населення. Такий підхід дозволив зменшити кількість лісових пожеж майже на половину порівняно з 2011 роком. 

Крім цього, постійно ведеться робота із попередження та оперативного виявлення браконьєрських рубок – у 2012 році обсяг незаконних рубок склав 210 кубометрів, чим спричинено шкоду лісові на суму майже 613 тис. гривень. До правоохоронних органів були передані матеріали по 10 випадках бранокьєрства та порушено 2 кримінальні справи. Захист лісів від шкідників та хвороб здійснено на площі майже 6,4 тис. гектарів.
В 2012 році від усіх видів рубок заготовлено 197 тис. кубометрів деревини. Протягом року зросла на 20 гривень середня ціна знеособленого кубометра деревини – тепер вона становить 329 гривень. Деревообробними дільницями перероблено майже 12 тис. кубометрів деревини та випущено товарної продукції на суму 9,4 млн. гривень.

Особливу увагу лісівники приділяли реконструкції лісових доріг, тому що від їх стану напряму залежить ефективність та результативність роботи лісових господарств. Протягом року було відремонтовано 6,2 км доріг з твердим покриттям. 

Мисливське господарство ведуть 5 лісогосподарських підприємств на площі 47,6 тис. гектарів, що складає 2,4% від загальних мисливських угідь області. Участь у сезоні полювання 2012/13 років взяли близько 6 тис. мисливців. 
Лісові господарства проводять значну роботу по забезпеченню належних умов праці. Цільові витрати на охорону праці за минулий рік склали більше 975 тис. гривень, що становить 1058 гривень на 1 працюючого.
Обсяг реалізованої продукції зріс на 3,6 млн. гривень і складає майже 71 млн. гривень. 

Підсумувавши здобутки року, що минув, лісівники Кіровоградщини готуються до нового господарського року: проводять ремонтні роботи техніки, аби весняна лісопосадкова кампанія стартувала вчасно та пройшла результативно; розпочалася підготовка до «гарячої» пори – пожежонебезпечного періоду; у мисливських угіддях проводиться облік тварин.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити