Центр реабілітації дітей-інвалідів у Кіровограді працюватиме за доступним для батьків графіком (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2036

У приміщенні Центру реабілітації дітей-інвалідів Кіровської в місті Кіровограді ради відбувся круглий стіл на тему: "Сучасні тенденції реабілітації дітей з особливими потребами". Під час розмови, у якій брали участь медики, громадські активісти, які опікуються проблемами дітей-інвалідів, батьки особливих дітей, посадовці, говорили про проблеми реабілітації особливих дітей, порівнювали тенденції розвитку цієї сфери допомоги із зарубіжним досвідом.

 

«Рівень цивілізованості суспільства визначається ставленням його членів до людей з особливими потребами. Існує низка стереотипів, зокрема, що діти з фізичними вадами не можуть бути зі збереженим інтелектом. Соціальна реабілітація - комплексне явище. Але кожна дитина має бути в соціумі, спілкуватися з іншими дітьми, - говорить Анна Бондарева, в.о. директора Центру реабілітації дітей-інвалідів.

Робота Центру має подолати існуючі стереотипи і зробити перебування дітей тут зручним як для самих дітей, так і їх батьків, впевнена Анна Бондарева. 

«Коли ми починали цей проект, поруч з нами були люди, які направили нас у правильне русло. Два тижні я виконую обов'язки директора Центру і всі разом ми встигли дещо зробити. Я починала з того, що мене не влаштовувало в роботі центру передусім як маму особливої дитини. Відтепер Центр реабілітації дітей-інвалідів Кіровської в місті Кіровограді ради працює з 7.00 до 18.00 . Ми збільшили час перебування дітей в центрі, щоб працююча мама мала можливість привести сюди дитину і йти на роботу та забирати її після роботи. Окрім того, скасовано довідку про працевлаштування батьків, без якої раніше до центру дітей не брали. Більшість з таких батьків раніше не мали змоги працювати, адже сиділи вдома з дитиною».

Центр розвиватимуть і надалі, адже не лише в соціалізації дітей головна його функція. Це дасть можливість покращити його роботу і наблизити до закордонних стандартів надання реабілітаційної допомоги родинам інвалідів.

«Дітям потрібна не лише медико - психологічна та соціальна реабілітація, а й зробити їх самостійними. Я знайомилась з роботою центрів реабілітації в інших містах. Там є і відділення, які відсутні у нас, - розповідає Марина Аксьонова, лікар - реабілітолог. - Там працюють з маленькими дітьми та старшими 18 років. Окрім того їм допомагають працевлаштуватися. Діти з особливими потребами мають бути максимально самостійними і мати змогу про себе подбати в дорослому житті».

Фахівці стверджують, треба звертати увагу і на психологічну підтримку батьків. Окрім того, вже зараз до Центру запрошують працевлаштовуватись батьків дітей з особливими потребами, які мають відповідний фах.
При центрі реабілітації планують створити Батьківську та опікунську ради. До Опікунської ради увійдуть чиновники, депутати, батьки дітей. Вона створюється для пришвидшення вирішення проблем Центру.

Незабаром в Центрі планують відкрити зал фізичної реабілітації та ігрову кімнату.

Фото Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити