Студенти машинобудувного коледжу у Кіровограді освоюватимуть 3D-моделювань на сучасному обладнанні (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1189

Кіровоградський машинобудівний коледж Кіровоградського національного технічного університету взяв участь у конкурсі міжнародного фонду Джина Хааса, засновника всесвітньовідомої верстатобудівної компанії HAAS Automation, та отримав грант $8000! Кошти буде спрямовано на придбання сучасного навчального обладнання та виплату стипендії талановитим студентам машинобудівних спеціальностей.

 

Навесні 2012 року у машинобудівному коледжі КНТУ було відкрито надсучасні лабораторію «Програмування верстатів з числовим програмним управлінням», обладнання якої: стійки верстатів з ЧПУ та комп’ютерну техніку, – навчальному закладу передали машинобудівні підприємства Кіровограда «Гідросила ГРУП», «Ельворті ГРУП» та європейське відділення північноамериканської компанії HAAS Automation, яка спеціалізується на виробництві верстатів з ЧПУ, обробних центрів тощо. Після того Кіровоградський машинобудівний коледж Кіровоградського національного технічного університету стає офіційним освітнім партнером фірми HAAS.

Фонд Джина Хааса (Gene Haas Foundation) щорічно проводить конкурс на отримання грантів серед європейських партерів верстатобудівної компанії HAAS Automation. Цієї осені машинобудівний коледж КНТУ вперше взяв участь в такому конкурсі і з першої спроби отримав суттєвий грант! Усього було 89 претендентів з усіх країн Європи. 61 навчальний заклад отримав гранти різної величини, від декількох сотень доларів США до $17,5 тисяч.

«Ми маємо дуже непоганий показник, як для новачка, – вважає директор Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ Микола Сторожук. – Для порівняння: минулого року один з провідних столичних інженерних ВНЗ отримав грант у декілька разів менше...

Цей грант – цільовий. Він надається навчальним закладам, які знаходяться в системі компанії HAAS з підготовки фахівців для роботи на верстах ЧПУ. В нашому коледжі вибудувана система підготовки технологів, інструментальників, операторів верстатів ЧПУ. Ми не тільки навчаємо своїх студентів, а ще й проводимо курси перепідготовки та підвищення кваліфікації для співробітників машинобудівних підприємств Кіровограда. Лабораторія коледжу «Програмування верстатів з числовим програмним управлінням» працює щодня з ранку до вечора. Наші викладачі цих напрямків регулярно проходять стажування на підприємствах, деякі з них прийшли до нас на роботу з виробництва, тому, напевне, кращих викладачів-фахівців на сьогодні на Кіровоградщині немає.

Компанію HAAS Automation, як виробника верстатів з числовим програмним управлінням, цікавить популяризація професії машинобудівника. Джин Хаас, засновник та власник компанії, через власний фонд реалізує програми з підтримки студентів технічних спеціальностей та машинобудівних навчальних закладів. Кошти грантів Фонду Джина Хааса має бути спрямовано на виплати стипендій, придбання підручників, робочого одягу, дрібного інструменту, невеликого обладнання. Крім цього, ми маємо вести профорієнтаційну роботу: розказувати молоді, їхнім батькам про перспективи та важливість машинобудівного напрямку».

Як повідомив директор машинобудівного коледжу КНТУ, колектив навчального закладу вирішив витратити більше половини суми гранту на придбання 3D-принтера і 3D-сканера, які будуть використані у навчальному процесі.

«Організатори конкурсу не обмежують нас за статтями витрат в межах визначених напрямів гранту, – розповідає Микола Сторожук. – Ми вирішили інвестувати кошти в навчальний процес. Значна частина гранту піде на придбання 3D-обладнання, яке буде використане при викладанні предметів, де студенти вивчають САПР, 3D-моделювання.

В нашому коледжі працює 12 сертифікованих викладачів з 3D-моделювання, взагалі, я вважаю, сьогодні ми є лідерами освіти в області в опануванні 3D-технологій в навчальний процес. У нас в коледжі нарисна геометрія та інженерна графіка викладаються з поєднанням нових і класичних технологій. Студенти усіх технічних спеціальностей вивчають 3D-моделювання. Наші студенти показують гарний рівень підготовки з CAD/CAM систем, посідають призові місця на міжнародних конкурсах з 3D-моделювання. Наприклад, цього року чотири випускники коледжу отримали інженерні посади на одному з флагманів машинобудування України ПАТ «Мотор Січ» в Запоріжжі. Їх запросили туди на роботу, а це показник високого рівня якості навчання в нашому коледжі. Наявність 3D-принтера і 3D-сканера стане серйозним мотиватором для студентів, для абітурієнтів і дозволить презентувати наш навчальний заклад на зовсім іншому рівні. Коли ми в Літній школі презентували 3D-моделювання школярам восьмих класів, всі діти були у захваті та поставили цей предмет на перше місце як найбільш цікавий.

Решту гранту буде витрачено на придбання спецодягу, довідників, спеціалізованої літератури для вивчення англійської мови інженерного спрямування та виплату разової стипендії студентам як стимулу до навчання. Ми залучили студентське самоврядування до обговорення формату призначення цієї стипендії та вирішили зробити орієнтовно 15 стипендій для кращих студентів машинобудівних напрямків першого-четвертого курсу. Прізвища стипендіатів ми дізнаємось за результатами найближчої сесії».

З сайту КНТУ

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити