У Кіровограді з суспільною мораллю все гаразд?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 890

Під час планових та позапланових перевірок Кіровоградських телерадіокомпаній не було зафіксовано фактів порушення законодавства у сфері захисту суспільної моралі та законодавства України у сфері кінематографії, а також порушення правил мовлення у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Таку інформацію повідомила Любов Бакаленко, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в області під час засідання обласної комісії з питань захисту суспільної моралі.

 

Під час моніторингів перевірялася наявність візуальних позначок, що повинні повідомляти на кого розрахований той чи інший фільм, телепрограма (зелене коло, жовтий трикутник, червоний квадрат), загальний обсяг та мовлення дитячих телепередач, наявність ліцензій на покази програм, зміст контенту, що транслюється у дні  трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Втім під час звітності, окремі члени комісії зазначили, що насправді ситуація із суспільною мораллю на українських каналах далеко не ідеальна. Зокрема, Анатолій Коротков, викладач мистецького факультету КДПУ ім. В. Винниченка, директор Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю, художній керівник народного хореографічного ансамблю «Пролісок», зазначив, що на деяких каналах не дотримуються вимог щодо візуальних позначок, змісту телепрограм, які транслюються у години масового перегляду. Втім, ще зазначив, що сьогодні якщо вимкнути перед дитиною телевізор, вона одразу витягне з-під подушки ноутбука і буде дивитися що завгодно через мережу Інтернет.

На засіданні Валентина Животовська, директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації, запевнила, що Інтернет-марежа сьогодні також відслідковується правоохоронними органами. У МВС Кіровоградської області працює окремий сектор боротьби з кіберзлочинністю, який за останні три роки зафіксував декілька фактів розповсюдженя фільмів порнографічного характеру у соціальній мережі «Вконтакті».

Та ситуація поки що безвихідна, зазначають члени обласної комісії. Захистити суспільну мораль лише перевіряючи місцеві телеканали неможливо. Вирішити ситуацію допомогли б заходи, що використовуються в інших країнах. Як повідомила заступник начальника управління культури і туризму Кіровоградської ОДА Людмила Тищенко, серед основних засобів захисту суспільної моралі від можливих загроз з боку теле- та радіопродукції в різних країнах світу використовують: видання ліцензій на здійснення відповідної діяльності, маркування продукції, тобто використання візуальних позначок, встановлення часових обмежень щодо поширення тієї чи іншої продукції, блокування та кодування сигналу у разі недотримання правил трансляції,  здійснення державного та громадського контролю за дотриманням норм законодавства та моральних імперативів, а також притягнення порушників до відповідальності.

Проблема захисту моралі на телебаченні в Україні стає критичною ще й через те, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення може контролювати лише український телерадіопростір, натомість відкритими залишаються канали, що транслюються на кабельному телебаченні та через супутник.
Серед заходів, що забезпечать відсутність небажаного контенту в мережі, за кордоном залишаються найпопулярнішими та найдієвішими встановлення засобів фільтрації (Литовська Республіка) та блокування порносайтів (Велика Британія). У Греції, Данії, Республіці Болгарія використовують засоби онлайн-безепеки: у разі якщо користувач помітив неблагонадійну інформацію, він телефонує на «гарячу лінію» (у деяких державах їх може бути навіть декілька).

У сфері мобільного контенту в першу чергу діють два засоби захисту неповнолітніх від шкідливого контенту – спеціальні фільтри на мобільних телефонах, а також участь громадськості (та батьків) щодо протидії негативним тенденціям.

Метод інформування населення про шкоду та вплив аморального контенту найефективнішим назвала і Любов Бакаленко. Вона зазначила, що найкраще викорінювати протизаконне біля його витоків: можна просто вводити уроки медіаправа та медіаосвіти у навчальних закладах, де дітям будуть роз’яснювати усі негативні моменти такого контенту, розповідатимуть про методи боротьби з ним.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити