Українське видавництво піймалось на плагіаті (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1425

Львівське видавництво «Свічадо» у книзі «Різдвяні страви. Галицька традиція» використало без посилання чи вказання авторства ряд фото з мережі інтернет.

 

Можливо ситуація залишилась непоміченою, проте серед запозиченого опинилось і фото відомої у мережі кулінарки medunya (Лесі Кравецької). Її фото було розміщене на сайті Кукорама. У книзі ж не було згадано ні автора, ні сайту, з якого фото взяли задля комерційного використання.


До обговорення ситуації у соцмережі підключились і інші фуд-блогери. Зокрема, Надія Кошель, розповідає, що потерпала від плагіату інших видавництв.

За коментарем «Гречка» звернулась до директора видавництва Богдана Трояновського.

«Ситуація для нас дуже неприємна. Ми часто в підготовці книг користуємося послугами редакторів, які не є нашими працівниками. Попри наші вимоги дотримуватися законів і не порушувати авторське право, не завжди можемо проконтролювати весь використаний ними матеріал. Чому тут таке сталося, поки що, не знаю. Редактор доволі солідна людина. Після проведення розслідування, повідомимо Вас про результати», - повідомив пан Трояновський.

Нагадаємо, фото у тому числі твори, виконані способами, подібними до фотографії, відповідно до приписів статті 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права», є об’єктами авторського права.

«Первинним суб'єктом, якому належить авторське право, є автор твору. Для попередження проблем із з’ясуванням авторства особа, яка має авторське право (автор твору чи будь-яка інша особа, якій на законних підставах передано авторське майнове право на цей твір), для сповіщення про свої права може використовувати знак охорони авторського права. Цей знак складається з таких елементів: латинська літера "c", обведена колом, ім'я особи, яка має авторське право; рік першої публікації твору. Знак охорони авторського права проставляється на оригіналі і кожному примірнику твору. Слід звернути увагу, що відсутність такого знаку не є свідченням відмови від авторства чи відсутністю у автора майнових та не майнових прав щодо об’єкту авторського права. Використання такого знаку є правом, а не обов’язком.
Оприлюднення (опублікування), повністю або частково, чужого твору під іменем особи, яка не є автором цього твору є плагіатом (стаття 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права»).

За захистом свого авторського права автор має право звертатися в установленому порядку до суду. В даному випадку він може вимагати визнання та поновлення своїх прав, відшкодування моральної (немайнової) шкоди, відшкодування збитків (матеріальної шкоди), включаючи упущену вигоду, або стягнення доходу, отриманого порушником внаслідок порушення ним авторського права, або виплату компенсації», - коментує ситуацію юрист Геннадій Нікішов.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити