Управління освіти пояснило навіщо учнів питають про зарплату батьків

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1543

Управління освіти Кіровоградської міськради дало офіційне пояснення щодо анкетування у школі 17.

 

"Управлінням освіти Кіровоградської міської ради була створена комісія (наказ № 708/о від 10.12.2015) щодо вивчення фактів, викладених у даному зверненні. Згідно з Положенням про психологічну службу системи освіти (наказ МОНУ № 616 від 02.07.2009), одним із функціональних обов’язків соціального педагога є здійснення соціально-педагогічного патронажу дітей та учнівської молоді, що спрямований на надання соціально-педагогічної допомоги соціально незахищеним категоріям учнів з метою подолання ними життєвих труднощів та підвищення їхнього соціального статусу. Соціально-перетворювальна функція соціального педагога полягає у виявленні малозабезпечених родин з метою звернення, в подальшому, до відповідних служб соціального захисту.

Анкета, запропонована соціальним педагогом комунального закладу „Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17 – центр естетичного виховання «Калинка» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» Кобець Т.В., розрахована виключно на виявлення родин, які потребують соціальної допомоги, та з метою фіксування отриманих даних у соціальному паспорті класу (дод. 10 до наказу МОНУ № 864 від 28.12.2006). Метою цього анкетування є захист інтересів малозабезпечених родин на засадах дотримання норм охорони та захисту прав дітей і підлітків. Отриману інформацію соціальний педагог використовувала суворо дотримуючись принципів і норм Етичного кодексу фахівця з соціальної роботи, та принципу конфіденційності (п.1.6.).

Але адміністрацію закладу попереджено про відповідальність та недопущення з боку педагогічного колективу порушень Закону України «Про захист персональних даних».

Слід зауважити, що до посадових обов’язків соціального педагога також належить проведення обстеження житлово-побутових умов дітей-сиріт, дітей з багатодітних сімей, сімей, які перебувають у кризових та інших ситуаціях, що потребують соціального захисту (дод. 12 до наказу МОНУ № 864 від 28.12.2006)." - повідомляє офіційний сайт управління.

Нагадаємо, у школі роздавали учням на заповнення анкети, де питали про національність, стан здоров'я та суму зарплати батьків. Громадські активічти зазначили, що такі запитання є неетичними та порушують закон України про персональні дані.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити