Якою буде вступна кампанія до ВНЗ у 2016 році?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2000

17-го грудня у Кіровоградському національному технічному університеті відбувся семінар для директорів загальноосвітніх шкіл міста, де були представлені головні зміни до правил прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів наступного літа. І чи не найголовніша відмінність від попередньої вступної кампанії – новий перелік спеціальностей, затверджений урядом України цього року.

 


Якщо говорити про відмінності між вступними кампаніями, то минулого року їх було набагато більше. У вересні 2014 року вступив у дію новий Закон «Про вищу освіту», внаслідок чого вступна кампанія-2015 суттєво відрізнялась від вступної кампанії-2014. Було введено принцип «пріоритетності заяв», визначено нову градацію балів сертифікатів ЗНО тощо. Зараз у кількісному вимірі змін не багато, але ті відмінності, що є, – суттєві. Одне з таких нововведень – перелік спеціальностей вищої школи.

Керівник центру довузівської підготовки КНТУ, професор Микола Петренко розповів про основні процедурні відмінності вступної кампанії наступного року.

Зокрема, вперше абітурієнти на основі повної загальної середньої освіти, які поступатимуть на денну форму навчання (крім окремих груп, звільнених від обов’язкового проходження ЗНО), муситимуть подавати заяви про вступ лише в електронній формі. Кількість заяв на держбюджетні місця – не більше 15 на п’ять спеціальностей.
При вступі за контрактом – кількість заяв не обмежується.

Якщо абітурієнт має право не подавати сертифікати ЗНО – йому дозволено надавати документи до приймальної комісії у паперовій формі.

Перелік осіб, які можуть поступати до вищих навчальних закладів за результатами співбесіди (без сертифікатів ЗНО) цього разу доповнено інвалідами Революції Гідності.

Матимуть вибір при вступі на перший курс на базі повної загальної середньої освіти: або конкурс сертифікатів ЗНО, або вступні іспити з конкурсних предметів – військовослужбовці, що звільнилися з лав збройних сил після 30 листопада 2015 року, та військовослужбовці контрактної служби (для військових-«контрактників» мова йтиме про заочне навчання).

Також буде дещо скорочено термін прийому заяв: з 11 по 27 (а не по 31) липня.

Абітурієнти, які претендують на державні місця, повинні будуть здати оригінали документів не пізніше 5 серпня. Хто не встигне здати оригінали до цього часу – той втратить можливість зарахування на державне місце. Зарахування студентів відбудеться 6-го серпня до 12.00.

Випускники коледжів/технікумів матимуть право поступати на державні місця (на базі диплому молодшого спеціаліста) лише за своєю або спорідненою спеціальністю. Якщо спеціальність відрізняється – тоді вже університет змушений пропонувати навчання за контрактом.

Звертаючись до директорів шкіл, ректор КНТУ, професор Михайло Черновол попросив пояснити учням випускних класів, що для них самих краще, якщо вони здаватимуть якомога більше тестів ЗНО та пройдуть пробне тестування, адже для вступу на різні спеціальності потрібні сертифікати ЗНО з різних предметів.

 Олександр Виноградов

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити