Суспільство

Щоб повернути вкрадену землю, городники мають сплатити понад 500 тисяч судового збору(ФОТО)

. 2597

Сьогодні, 25 грудня, у Кіровограді члени городнього кооперативу "Перспективний" пікетували Кіровоградський районний суд Кіровоградської області. Серед пікетувальників переважно пенсіонери. Люди вимагають дати їм право на вільний доступ до суду. Члени кооперативу від 2009 року намагаються через суд повернути свою землю, але на заваді їм став непід'йомна сумассудового збору.

 

Як розповіла "Гречці" Раїса Лисенко, голова городнього кооперативу "Перспективний", 34 га, що були в користуванні 431-го члена кооперативу, тодішній голова товариства Школьний разом з помічником Гайдуком, начебто від імені членів кооперативу, повернув државі. Мотивуючи свої дії тим, що громадяни неспроможні більше обробляти цю землю.

Райрада встигла віддати землю - 17 ділянок по 2 гектари на підставі договорів купівлі-продажу отримали нових власників. Ті в свою чергу поділили їх на 367 ділянок під будівництво котеджів.

 У 2014 році дії екс-голови "Перспективного" визнані недійсними. Голова районного суду Кіровоградської області Дмитро Терещенко задовольнив клопотання городників, а Школьний повністю визнав свою провину.

Проте повернути землю кіровоградці не можуть досі. Маючи беззаперечні докази і 18 виграних судових справ, на шляху правосуддя стало нове законодавство.

На сьогодні готові ще 2 позовні заяви: про  визнання 17 договорів купівлі-продажу недійсними та на скасування 367 державних актів на землю. 

Щоб подати позови з такою кількістю позовних вимог, кіровоградці мають сплатити понад пів мільйони судового збору. Таких грошей у людей немає.

 На даний момент представники городного кооперативу тричі звертались до суду. Просили про відстрочку, зменшення суми і нарешті про звільнення від сплати судового збору. В усіх трьох випадках у задоволенні клопатань суд відмовив. 

Члени городнього кооперативу "Перспективний" знову планують звертатися до суду вже після новорічних свят.

 Фото: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама