За відмову обслуговувати українською - візит до СБУ?(ОНОВЛЕНО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 6375

30 грудня у Кіровограді історик Юрій Митрофаненко зазнав словесних нападок і хамства через прохання обслуговувати його українською. Про це чоловік розповів журналістам "Гречки".


«Вчора я прийшов в «Імперіал», заплатив за інтернет і спитав чи можна поповнити рахунок по акції. Працівниця інтернет-клубу відповіла, що можу сісти за комп’ютер і зробити це самостійно. Я працював за 10-м комп’ютером. Почав шукати українську мову, а її немає. Працівниця закладу мені пояснила, що програма налаштована тільки російською мовою. Я обурився, сказав що такого не може бути і запитав, чому вона мене взагалі обслуговує мовою окупанта", - розповідає Юрій.

За словами Митрофаненка, у відповідь він почув, що "Россия не окупант и там идет гражданская война. Я тут два года работаю, никому не нужен был украинский язик в програме. 70 процентров тут розговаривают на русском. Выдумали слова всякие: «Шкіряний», что это за слова?"

"Підійшла інша працівниця, і одним кліком знайшла українську мову", – підсумовує чоловік.

Сьогодні, 31 грудня, Юрій Митрофаненко разом з друзями влаштував флеш-моб. Близько десятка людей прийшли в заклад і по черзі просили обслуговувати їх українською.

 «Директор Костянтин нас підтримав. Заявив, що послуги мають надаватись українською мовою, бо клієнт завжди правий. Саму Ірину сьогодні зранку викликали в СБУ. Він сказав, що за подібні заяви звільнити працівницю не може, проте, коли вона повернеться на роботу нас запросять і вона вибачиться», - розповідає Митрофаненко.

Прокоментував «Гречці» ситуацію директор закладу Костянтин Бур'янов: «З клієнтами працівники повинні поводитися нормально, а не висловлювати свою думку, з різних приводів. Склалась ситуація, що вона образила людину як клієнта, а далі розпочалась словесна перепалка».

Директор повідомив, що у них є відео з камер відеоспостереження, де можна буде побачити та почути, як відбувся конфлікт насправді і після цього вже робити висновки.

Вже ввечорі нам вдалося поспілкуватися з Іриною, працівником "Імперіалу". Жінка запевняє, що не має жодних сепаратиських настроїв, проте є російськомовною, як і більшість, на її думку, кіровоградців. Вона називає ситуацію, що склалася непорозумінням під впливом емоцій. 

"Сьогодні Юрій приходив до нас, я перед ним вибачилась, але вибачень він не прийняв і сам не вибачився", - говорить Ірина.

Директор закладу Костянтин Бур'янов пообіцяв надати нашому порталу відео з камер відеоспостереження, яке і розставить всі крапки над "і". Однак вже сьогодні говорить, що звільняти Ірину не буде, оскільки для цього немає жодних підстав. 

Сьогодні, 2 лютого, сторони конфлікту зустрілися знову і, схоже, знайшли порозуміння:

"Сьогодні ми зустрілися з Костянтином Бур'яновим, потисли один одному руки і вирішили всі питання. Як директор компанії він вміло розібрався у ситуації!\. Що було до цього - емоції. Українці не можуть дозволити собі роз'єднуватися у такий час. Шевченко писав: "Обніміться ж, брати мої!" Ми так і зробили! Претензій до компанії не маю. Конфлікт вичерпано", повідомив Юрій Митрофаненко.

"Гречка" нагадує, якщо ви стали свідком проявів сепаратизму, звертайтесь на гарячу лінію СБУ.

Сподобалася стаття?