Суспільство

Сьогодні у Кіровограді згадали про Степана Бандеру(ФОТО)

. 5238

Цьогорічна смолоскипна хода з нагоди дня народження провідника українських націоналістів Степана Бандери, у Кіровограді зібрала близько сотні учасників.

www.gre4ka.info

Активісти місцевої «Свободи» та «Соколу» пройшли вулицею Великою Перспективною повз площу Героїв Майдану до площі Богдана Хмельницького. Цього року підтримали акцію активісти «Правого сектору».

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

В руках учасники ходи тримали смолоскипи, фаєри, плакати та прапори. Під час руху активісти вигукували: «Бандера прийде – порядок наведе!», «Комуняку на гілляку» та інші.

www.gre4ka.info

Наприкінці заходу на пл. Б.Хмельницького відбувся мітинг. Серед іншого присутні спільно проголосили Молитву українського націоналіста:

УКРАЇНО, Свята Мати Героїв, зійди до серця мого, прилинь бурею вітру кавказького, шумом карпатських ручаїв, боїв славного Завойовника Батька Хмеля, тріумфом і гуком гармат Революції, радісним гомоном Софійських Дзвонів.

Нехай в Тобі відроджуся, славою Твоєю опромінюся, бо Ти все життя моє, бо Ти все моє щастя.

Задзвони мені брязкотом кайдан, скрипом шибениць в понурі ранки, принеси мені зойки катованих в льохах і тюрмах, і на засланні, щоб віра моя була гранітом, щоб росло завзяття, міць, щоб сміло я йшов у бій так, як ішли Герої за Тебе, за Твою славу, за Твої Святі Ідеї; щоб помстити ганьбу неволі, потоптану честь, глум катів Твоїх, невинну кров помордованих під Базаром, Крутами, в Кінгірі і Воркуті, геройську смерть героїв Української Нації, Української Національної Революції — полковника Євгена Коновальця, Басарабової, Головінського, Шухевича, Бандери та славну смерть Данилишина і Біласа, і тисяч інших незнаних нам, що їх кості порозкидані або тайком загребані.

Спали вогнем життєтворчим всю кволість у серці моєму. Страху нехай не знаю я, не знаю, що таке вагання. Скріпи мій дух, загартуй волю, в серці замешкай моєму! У тюрмах і тяжких хвилинах підпільного життя рости мене до ясних чинів. В чинах тих хай знайду я смерть солодку, смерть в муках за Тебе. І розплинуся в Тобі я, і вічно житиму в Тобі, ВІДВІЧНА УКРАЇНО, МОГУТНЯ і СОБОРНА!

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Смолоскипна хода 1 січня – єдиний день, коли у місті вшановують провідника українських націоналістів. На думку організаторів акції, Бандера є символом і вартий того, щоб його ім’ям назвали одну з вулиць нашого міста.

Проте, як розповів «Гречці» Геннадій Маламен, депутат Кіровоградської міської ради від партії «Свобода», поки що активісти не підійматимуть питання про перейменування вулиці на честь Степана Бандери, оскільки представництво їх партії в міськраді незначне. Зведення пам’ятника також не планують, адже це потребує чималих коштів.

www.gre4ka.info

Фото: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама