Як поводитися під час перебування на льоду

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 720

Найбільш небезпечна крига - перша та остання, адже вона надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.
Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, завтовшки більше за 7 см. Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані. При масовому катанні на ковзанах лід має бути завтовшки не менше ніж 25см.

Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайтеся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який вільно можна втримати в руці.

Щоб уникнути нещасних випадків, дотримуйтеся основних правил й необхідних дій - не можна перевіряти міцність льоду ударом ноги, під час руху по кризі слідкуйте за його поверхнею, обходьте небезпечні місця і ділянки з кущами, травою, очеретом, обминати ділянки, покриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший), особливу обережність проявляйте в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками, теплими стічними водами підприємств та ферм, а також там, де струмок впадає в річку, необхідно взяти із собою палицю для того, щоб перевіряти міцність криги. Якщо після першого удару палицею на ній з'являється вода, крига пробивається, потрібно негайно повернутися на те місце, звідки ви прийшли.

Якщо ви провалилися під лід, то потрібно не панікувати, утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою, кликати на допомогу, намагатися вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги, якомога ефективніше використовувати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу, вибравшись на лід, перекотитися і відповзти в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома.

Перш ніж прийти на допомогу тому, хто провалився під лід, необхідно покликати (якщо це можливо) на допомогу, знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку), оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.

Якщо ви впевнені, що зможете врятувати людину, то необхідно гукнути, що ви йдете на допомогу, наближатися до ополонки поповзом, широко розкинувши руки, підкласти під себе лижі, дошку, фанеру.

Також ви повинні обговорити свої дії з постраждалим (домовитися про команду, на яку потужним ривком будете його тягнути, а він у цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню). Не підповзаючи до самого краю ополонки, подати потерпілому гілку, жердину, лижу, шарф, мотузку, санчата чи щось подібне і витягнути його на лід. Ремінь, шарф, ціпок допоможуть урятувати людину, але треба пам’ятати, що подавати або кидати їх потрібно з відстані 3-4 м.

Витягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертатися назад, постраждалого після надання першої допомоги необхідно доставити до лікарні.

Зимова риболовля також потребує особливо суворого дотримання правил поводження на льоду – не пробивайте поруч багато лунок, не збирайтеся великими групами на одному місці на льоду водойми, не пробивайте лунки на переправах та завжди беріть із собою міцну мотузку завдовжки 12-15 метрів і тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

За матеріалами НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити