Яким чином на Кіровоградщину планують приваблювати молодих медиків

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1261

Депутати Кіровоградської облради заслухали звіт про стан виконання програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-2016 роки.


За повідомленням Директора департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олега Рибальченка 1376 працівників медичної галузі бракує у Кіровоградській області насьогодні.

 

Укомплектованість лікарями складає 67,8 % (2014 рік – 67,5%). В обласних лікувальних закладах цей показник становить 73,1%, у міських – 65,2%, у районних – 66,6%. Укомплектованість посад лікарів сільських лікарських амбулаторій становить 59,04%.

Найнижчий відсоток укомплектованості посад лікарів в Устинівському (48,9%), Бобринецькому (55,6%), Ульяновському (56,8%), Вільшанському (57,1%) та Олександрівському (59,3%) районах.
Основним джерелом укомплектування лікувально-профілактичних закладів сільської місцевості є навчання сільської молоді у вищих медичних навчальних закладах за цільовим направленням.

Для укомплектування вакантних посад молодших спеціалістів з медичною освітою у 2015 році до Кіровоградського базового медичного коледжу ім. Є.Й.Мухіна за цільовими направленнями вступило 33 особи, до Олександрійського медичного училища – 11 осіб.

З метою формування державного замовлення на підготовку кваліфікованих медичних кадрів згідно зі встановленою Міністерством охорони здоров’я України квотою до вищих медичних навчальних закладів України IV рівня акредитації надіслано 118 заявок на випускників 2016 року, які навчаються за державним замовленням і будуть працевлаштовані у медичних закладах Кіровоградської області, з урахуванням пропозицій лікувально-профілактичних закладів.

Для районів з найменшим відсотком укомплектованості посад лікарів подано 24 заявки, а саме: Бобринецького – 5, Вільшанського – 3, Олександрівського – 5, Ульяновського – 2, Устинівського – 9.

У 2015 році для навчання в інтернатурі у заклади охорони здоров’я області зараховано 125 випускників вищих медичних навчальних закладів України. На даний час в інтернатурі навчається 219 лікарів-інтернів, із них: 1-го року навчання – 125, 2-го року навчання – 86, 3-го року навчання – 8.

У 2015 року для медиків області було придбано 16 квартир.

В Добровеличківському та Ульяновському районах створені гуртожитки для медичних працівників на базі центральних районних лікарень у приміщеннях, які не використовуються для лікувально-діагностичних цілей.
У Голованівському, Новоукраїнському і Ульяновському районах фінансову підтримку надають молодим медикам і студентам, які після завершення навчання планують працювати в районах.

На думку директора департаменту, ситуацію могло б поліпшити рішення на державному та обласному рівні заклали певну фінансову мотивацію для молодих медиків, у яких є потреба. Ситуацію може покращити і наявність медичного навчального закладу в Кіровограді, адже велика частина молодих спеціалістів бажає залишитись у місті, де провчилась 6 років.

З метою поліпшення стану забезпечення закладів охорони здоров'я області медичними кадрами та їх соціального захисту обласна рада вирішила рекомендувати головам райдержадміністрацій провести належну роботу щодо забезпечення лікарськими кадрами та передбачати видатки на оплату навчання в інтернатурі випускників вищих медичних навчальних закладів, які за державним розподілом направлені для роботи в заклади охорони здоров’я відповідних територій, та будівництво або придбання житла для медичних працівників.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Andry 14.01.2016, 14:51
По словам лидера фракции БПП в верховной раде оны планируют ликвидировать Кировоградскую область.
Как следствие закрыть областную больницу, детскую областную больницу, областной кардиодиспансер , онкодиспансер и все остальные областные лечебные учреждения выбросив на улицу тысячи медработников.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити