Суспільство

Міськрада просить парламент відкласти перейменування Кіровограда до референдуму

. 10319

Депутати Кіровоградської міської ради звернулись до Верховної Ради, аби відтермінувати перейменування міста до проведення місцевого референдуму.

 Таке рішення вони прийняли на черговій сесії сьогодні, 19 січня.

Також депутати у зверненні заявили про незгоду з рішенням комітету Верховної Ради щодо перейменування міста на Інгульськ.

У своєму виступі на сесії міської ради підприємець Євген Бахмач заявив, що закон про декомунізацію працює в традиціях Сталіна, коли назву можуть дати нехтуючи думкою більшості містян. 

Представники ВО "Свобода", депутат міської ради  Сергій Капітонов переконаний в наступному: "Зараз ми проголосуємо проти Інгульська, а наші шановні городяни, які мають багато грошей, заполонять рекламою Єлисаветграда".

Кілька депутатів запропонували просто взяти до відома позицію Верховної Ради, адже самі депутати міськради попереднього скликання фактично ухилились від вибору і відповідальності та надали право вибору парламенту.
Пролунала ідея провести і всесторонні та всеукраїнські слухання щодо перейменування.

Під час обговорення депутат Андрій Табалов зауважив, що проблема полягає в тому, щодо думки людей не прислухаються, тому вважає, що перейменування міста треба відтермінувати до створення закону про місцевий референдум, який би дозволив громаді обирати назву в законний спосіб. Пункт же про незгоду з назвою Інгульськ він взагалі запропонував виключити. Але дану правку не підтримали.

Депутат  Геннадій Маламен пропонував просто взяти до відома позицію міської ради, але цю поправку також не підтримали.

Депутат Роман Колісніченко запропонував також внести до звернення пункт про недопустимість обрання імперської назви для міста. Цю пропозицію депутати також не підтримали.

Нагадаємо, сьогоднішня сесія почалась із заяви активістів-противників назви Інгульська.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама