Університет із Кіровограда допомагатиме оборонній промисловості України

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 754

3 лютого між Кіровоградським національним технічним університетом та Державним концерном «Укроборонпром» було підписано меморандум про партнерство та співробітництво у напрямках підготовки фахівців для підприємств оборонної галузі та можливого практичного використання наукових розробок вчених університету.

 

Крім цього, заступник генерального директора концерну «Укроборонпром» Владислав Гадіон і радник генерального директора концерну Ігор Савула провели робочу зустріч з викладачами і науковцями КНТУ.

Про це йде мова у повідомленні на сайті КНТУ.

Меморандумом, зокрема, передбачається використання освітніх і наукових можливостей КНТУ та науково-технічного і виробничого потенціалу підприємств концерну в процесі підготовки спеціалістів; організація стажування та навчальної практики студентів КНТУ, а також працевлаштування випускників університету на підприємствах оборонно-промислового комплексу; залучення фахівців «Укроборонпрому» до визначення тематики курсових та дипломних робіт студентів КНТУ; можливе запровадження іменних стипендій (грантів) з метою заохочення науково-дослідної діяльності студентів КНТУ у галузі оборонно-промислового комплексу. Також ДК «Укроборонпром» допомагатиме навчальному закладу налагоджувати співробітництво у площині «наука-виробництво» з підприємствами концерну.

Радник генерального директора концерну «Укроборонпром» Ігор Савула звернув увагу на те, що підприємства концерну зберігають певний потенціал устаткування, конструкторської документації та мають реальні можливості для відновлення повноцінного функціонування. Передумови для цього, як вже зазначалось, – збільшення фінансування та замовлень. Концерн пропонує проводити стажування студентів на підприємствах оборонної промисловості, де вони зможуть ознайомитися з процесами проектування та виробництва сучасного озброєння та військової техніки, а також запрошує на роботу молодих фахівців інженерних спеціальностей.

Крім цього, ДК «Укроборонпром» зацікавлений у впровадженні у виробництво університетських наукових розробок, які можуть так чи інакше допомогти оборонній галузі. Наприклад, Кіровоградський національний технічний університет має вагому здобутки наукових шкіл в галузях підвищення зносостійкості деталей машин, відновлення та ремонту машин (чималий обсяг роботи підприємств концерну як раз і полягає в ремонті та відновленні пошкодженої техніки), обробки металів, захисту інформації тощо. Відповідаючи на питання викладачів та науковців КНТУ щодо можливостей впровадження у виробництво власних ноу-хау та вже готових наукових розробок, представники концерну «Укроборонпром» повідомили про створення при концерні окремої ініціативної групи, яка займатиметься налагоджуванням контактів між університетськими науковцями та промисловими об’єктами з метою скорочення для актуальних розробок шляху від науковців до виробництва.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити