Депутати міської ради переглянули розмір податку на нерухомість для кіровоградців

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1567

У Кіровоградській міській раді відбулось спільне позапланове засідання  постійних комісій міської ради з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку та з питань діяльності ради, депутатської етики, Регламенту міської ради, відзначення нагородами, забезпечення законності, релігії, засобів масової інформації, регуляторної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності. Єдиним питанням, що розглянули депутати, став новий розмір податку на нерухомість для кіровоградців.

Причиною перегляду ставки податку стало те, що Податковий кодекс скасував норму, згідно якої органи місцевого самоврядування могли самостійно встановлювати граничні межі податку на нерухомість.

Згідно  проекту рішення, управління економіки Кіровоградської міської ради запропонувало збільшити розмір податку на нерухомість для фізичних та юридичних осіб, натомість зменшити частку майна, що оподатковуватиметься, як того вимагає Податковий кодекс.

За словами начальника управління економіки Олени Осауленко, у 2016 році проектом планується введення оподаткування квартир незалежно від кількості у розмірі 60 кв. м. (минулого року було затверджено 75 кв. м), житлових будинків незалежно від кількості у розмірі 120 кв.м. (минулоріч 150 кв.м), для різних об'єктів нерухомості у розмірі 180 кв.м (минулоріч 125 кв.м). Так само заплановано збільшити і розмір ставки податку і затвердити її для фізичних осіб у розмірі 0,4 %, для юридичних осіб - 0,5 % від мінімальної заробітної плати.

Питання обговорювали майже годину. Депутати погодились із вимогою змінити площу майна, що оподатковується, як того вимагає Податковий кодекс. Однак виступили проти збільшення самих ставок.

"Я вважаю, що ми не можемо піднімати розмір ставки податку. Це суб'єктивна думка, але вона цілком грунтується на позиціях людей, з якими я спілкуюсь. Податок на житло сплачують люди, у яких не зросла заробітна плата. Давайте говорити відверто, малий і середній бізнес теж не процвітають, тому підвищення ставки податку не покращить бізнесову й ділову активність і сприятиме поглибленню економічної кризи", - висловився депутат Олександр Цертій.

Депутат Андрій Табалов зауважив, що таким чином міська рада не стимулюватиме розвиток бізнесу, про що заявляє у своїх програмах, а навпаки подавлятиме його.

Олена Осауленко під час презентації проекту рішення зауважила, що управління, вираховуючи саме такі ставки і граничні межі площ оподаткування нерухомості, у першу чергу турбувалась про збільшення надходжень до бюджету. У 2015 році до міського бюджету від платників цього податку надійшло 1,5 млн грн, а вже наступного року розмір цих надходжень, при затвердженні нових ставок, може збільшитись на 4 млн грн.

Депутат Ігор Волков зауважив, що збільшення надходжень від цього податку не настільки впливатиме на бюджет, як того очікують, адже основними надходження у структурі бюджету є кошти від податку з фізичних осіб та земельного податку.

У результаті рішення не змінювати розмір ставки податку прийняли одноголосно обидві комісії.  Ставки зберігатимуться на рівні минулого року: 0,1 % на нерухомість для фізичних та юридичних осіб, 0,01% на господарські та присадибні будівлі. Утім зменшаться площі нерухомості, що оподатковуються.

Проектом рішення депутати також планують звільнити від сплати цього податку учасників АТО та родини загиблих учасників АТО для не більше одного об'єкта. Розглядається і питання встановлення пільги у сплаті цього податку для учасників бойових дій на території інших держав.

Депутати остаточно затвердять розмір податку на нерухомість на найближчій сесії Кіровоградської міської ради.

                                                                                                                                                          

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити