Затвердили новий військово-адміністративний поділ України

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1658

Президент Петро Порошенко затвердив новий військово-адміністративний поділ території України. Відповідне рішення Ради з національної безпеки і оборони від 27 січня днями оприлюднено на сайті глави держави.
Офіційний документ містить формулювання, які в колишні благополучні часи неминуче стали б причиною появи не однієї гнівної ноти МЗС Російської Федерації - з викликом до відомої будівлі на Смоленській площі Москви посла нашої держави.
«Військово-адміністративний поділ території України встановлює територіально-географічні межі відповідальності органів військового управління Збройних Сил України за виконання військово-адміністративних функцій в сфері оборони на суші, в повітряному і морському просторі з урахуванням території, яка відповідно до законів України та постановами Верховної Ради України визнана тимчасово окупованою», - йдеться в тексті документа.

Необхідність зміни військово-адміністративного поділу території теперішні владці України пояснюють положеннями Воєнної доктрини, які передбачають «механізми реагування на актуальні загрози військової безпеки держави, зокрема з боку Російської Федерації», а також структурними змінами в системі управління Збройних Сил України, удосконалення якої відбувається в відповідно до задумом реформування Збройних сил України та Стратегічним замислом застосування Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів задля відсічі збройної агресії проти України, затверджених Президентом України.
Указ Президента визначає і нормативно регулює питання розмежування території держави на військово-адміністративні райони в інтересах забезпечення оборони України.

Сухопутна територія України ділиться на чотири військово-сухопутні зони і окремий військово-сухопутний район, які є районом відповідальності оперативних командувань «Північ», «Південь», «Захід» і «Схід».
Повітряний простір України ділиться на три військово-повітряні зони і один окремий військово-повітряний район, які є районом відповідальності повітряних командувань «Захід», «Південь» і «Центр».

Морський простір «з урахуванням правового статусу тимчасово окупованих територій внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострова і окремого району Донецької області» ділиться на «Чорноморську» і «Азовську» військово-морські зони відповідальності командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

У відомі часи на території сусідити нашої республіки розміщувалися війська Прикарпатського (зі штабом у Львові), Київського та Одеського військових округів, а також Чорноморського флоту з головною базою в Севастополі. На початку 90-х років Київський округ скасували. Решта округів стали іменуватися «оперативними командуваннями» - Південним і Західним.

У січні 2015-го шляхом виділення з Оперативного командування «Південь» утворили Оперативне командування «Схід» з центром у Дніпропетровську. Йому підпорядковані війська, що дислокуються в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Полтавській, Харківській і Херсонській областях.

Територіальне командування «Північ» проіснувало з квітня 2005 року до 2013-го. Його війська розташовувалися на території 7 областей: Житомирської, Київської, Полтавської, Сумської, Харківської, Чернігівської, Черкаської. Територія управління - більше 196 тис. км², на ній проживають близько 15 мільйонів чоловік.

Війська створеного в січні 1998 року на базі Червонопрапорного Прикарпатського військового округу Західного ОК дислокуються на території 9 областей: Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Вінницької областей. Штаб ПрикВО, а потім і ОК «Захід» розташовувався у Львові, проте останнім часом все частіше говорять про його можливий переїзд в Рівному.
Чи пов'язаний новий розподіл України з побажаннями багатозіркових «товаришів з НАТО», судити важко. Мусимо сподіватись на те, що керованість Сухопутними військами найближчим часом помітно зросте. Надто вже розбалансованою показала себе українська військова машина в перший період протистояння на Донбасі…
Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити