Кіровоградці, продаж одної квартири на рік не оподатковується

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 935

Продаж однієї квартири або будинку протягом року не оподатковується. Це передбачено статтею 172 Податкового кодексу України, яка визначає  порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) нерухомості. Так, дохід фізичної особи (незалежно від того, чи є вона резидентом України або нерезидентом) від продажу нерухомості не обкладають податком на доходи фізичних осіб у разі одночасного виконання трьох умов:
1. продається житловий будинок, квартира або їхня частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі), а також земельна ділянка, розмір якої не перевищує норм безоплатної передачі землі, установлених ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;
2. продаж одного з вищеперелічених об’єктів відбувається вперше у звітному календарному році;
3. вказана нерухомість перебуває у власності платника понад три роки. Водночас, якщо об’єкт нерухомості перейшов у спадок, виконання цієї умови не потрібне.
Якщо при продажу об‘єкта нерухомості громадянин дотримується всіх вищезазначених умов, то Декларація про майновий стан і доходи також не подається.Якщо ж хоч одна з цих умов не виконується, то доходи, одержані від продажу об’єктів нерухомості, обкладають податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%. А у разі, коли продавцем нерухомості є фізична особа-нерезидент, ставка податку становить 15% (17%) від договірної вартості об’єкта, але не нижче його оціночної вартості. У такому самому порядку  оподатковується дохід від продажу (обміну) об‘єкта незавершеного будівництва.
Якщо угода купівлі-продажу відбувається між фізичними особами, податок на доходи від продажу нерухомого майна сплачує продавець до нотаріального посвідчення такого договору. Якщо ж покупець нерухомості – юрособа чи фізособа-підприємець, саме вони, виконуючи обов’язки податкового агента, утримують та перераховують податок.   У випадку, якщо судом ухвалено рішення про зміну власника нерухомості та перехід права власності на таке майно, колишній власник повинен відобразити доход від такого відчуження у Декларації та самостійно сплатити податок.
Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Кіровоградській області

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити