У Кіровограді змінять радянські назви вулиць

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2644

Кіровоградська міська топонімічна комісія провела своє чергове засідання. За її рішенням, що носить рекомендаційний характер, одразу три центральні вулиці обласного центру можуть змінити свої назви.

Відтепер вулицю Дзержинського пропонують назвати «Академіка Тамма», вулицю Калініна – «Шульгиних» і вулицю Орджонікідзе у проміжку від вул.Медведєва до Колгоспної – "Ельворті", а від Тимірязева до Медведєва - на "Кавалерійську".

perejm1

 Рівно 10 років громада Кіровограда відстоювала перейменування вулиці «Калініна» на «Шульгина». У 2003 році ініційований членами Кіровоградської станиці «Пласту – НСОУ» фестиваль «Монотипія духу – легенда про студентське військо» присвячений бою під Крутами, окрім музичної складової, мав на меті привернути увагу громадськості до вшанування героїв, що мають стосунок до нашого міста. Саме тоді вперше був озвучений намір перейменувати вулицю Калініна на честь Володимира Шульгина.

З того часу було кілька спроб перейменувати вулицю самовільно. Невідомі писали «нову назву» фарбою на стінах, ліпили скотчем до табличок з назвою вулиці. Деякі жителі міста настільки до того звикли, що помилково вписували вулицю Шульгина до офіційних документів, через що мали клопіт.

Минулого року секретар Кіровоградської міської ради Ігор Волков  під час офіційного вшанування героїв Крут оголосив про те, що топонімічна комісія розгляне питання про перейменування вулиці Каліна на Шульгина.

Наразі справа за сесією Кіровоградської міськради, яка має винести остаточне рішення.

При позитивному рішенні вулиці можуть перейменувати вже у травні.

toponkom1

toponkom2

toponkom3

toponkom4

toponkom5

Довідка:
Яків Шульгин (19 лютого 1851 — (14 січня) 1911) — історик, педагог, громадсько-культурний діяч родом з Києва, співтворець культурного відродження України кінця 19 — початку 20 століть.

В 1874 році закінчив історико-філологічний факультет Київського університету, учень В. Антоновича й М. Драгоманова і співр. вид. останнього («Громада»), на яке пожертвував свій спадок. У Києві Ш. був співробітником «Старої Громади», викладачем київ. й одеських гімназій. За нац.-культ. діяльність 1879 був заарештований і засланий на 4 pp. на Сибір. Згодом працював у банку в Єлисаветграді.

З 1899 повернувся до Києва, де знову викладав історію у гімназіях, співробітничав у «КСт.», брав участь у видавництві «Вік». Ш. був Д. чл. НТШ у Львові, чл. Історичного Товариства Нестора Літописця та членом-засновником і перші роки секретарем Українського Наукового Товариства у Києві.

Микола Шульгин (1896 — 1935), правник, син Якова Шульгина, радник місії УНР у Парижі (керівник Відділу опіки над еміґраціею); керівник Українського відділу в редакції місячника «Promethee».

Володимир Шульгин (1894 — 29 січня 1918) — студентський діяч, син Якова Шульгина, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві, заснованої 1913 року. Член Виконавчого Губернського Комітету Ради представників Київщини в 1917 році. З 3 жовтня 1917 року був призначений на посаду діловода Адміністративно-Політичного відділу Генерального Секретарства внутрішніх справ.

Загинув у бою під Крутами.

 Ігор Тамм – відомий фізик-теоретик, доктор фізико-математичних наук, лауреат Нобелівської премії у галузі фізики. Народився 8 липня (за старим стилем 26 червня) 1895 року у Владивостоці. Походив з німецької родини, що переїхала до Росії в середині 19 століття. У 1898 році родина переїхала в місто Єлисаветград (нині Кіровоград). У 1913 році закінчив Єлисаветградську чоловічу гімназію.

Роберт і Томас Ельворті - (АТ «Ельворті Роберт і Томас») — брати, ініціатори і організатори створення акціонерного товариства, одного з найбільших у 1908—17 рр. у галузі виробництва агрономічної техніки в усій Наддніпрянській Україні, розташоване у місті Єлисаветграді, і відоме зараз як ВАТ «Червона зірка».

Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # Oleh 03.03.2013, 08:24
Цитую ОЛЕГ:
даже не верится, что улицу Дзержинского переименуют. там областное управление милиции, у ни до сих пор его портреты в кабинетах висят
Тепер доведеться розвішувати портрети Тамма :lol:
Цитата
 
 
0 # леся 03.03.2013, 13:01
:lol:
Цитата
 
 
+3 # Николай Адаменко 01.03.2013, 09:09
Геннадий.Ленин заложил деградацию России,заключив позорный Брестский мир и пока не искореним миф о соцсправедливос ти по-ленински-тол ку не будет!Хотя знать классиков марксизма-ленин изма элите не помешает.А хамство..Наскол ько понял-это Ваше кредо?
Цитата
 
 
+4 # жорж 28.02.2013, 13:14
наскільки я знаю - переназвати на Ельворті хочуть власники Червоної зірки(ПР).Так що опозиція тут ні причому. і навряд чи перейменування на перспективну і дворцову дуже вдарило когось по кишені)
Цитата
 
 
+3 # ОЛЕГ 28.02.2013, 12:52
даже не верится, что улицу Дзержинского переименуют. там областное управление милиции, у ни до сих пор его портреты в кабинетах висят
Цитата
 
 
+4 # Сергій 28.02.2013, 11:41
Та все нормально. Давно пора.
Таблички все одно час міняти, старі ж бо!
А ще є Кірова, пр. Комуністичний та багатенько...
Поляки назвали Вроцлав Вроцлавом, а Гданськ Гданськом. Хто пригадає їх старі назви? І вулиці там отримали назви польські.
Цитата
 
 
-4 # ГРОМАДА 27.02.2013, 22:52
Цитую геннадий:
люди, опомнитесь, чтовы делаете. Одному ДЕТАПУТУ , который почему-то взял на себя право решать за всех , взбрендило и решили переименовать улицы. Котакие эти герои - Шульгины, что они сделали для Кировограда, - один - Яков работал в банке, не понятно в каком году, в каком банке, и что от этого? Фамилиями всех работников банков будем переименовывать улицы??? Б Р Е Д!!!!!!! Игорь там тем и славен,Ж что жил в Елисавтеграде - а героизм, а подвиги???? Кстати шевченко (Тарас Григррьевич) вообще в Кировограде не жил - может и эту улицу переименуем???

согласен с Вами Геннадий! Люди не понимают что это ещё и бюджетные деньги которые могли бы пойти, например, на ремонт дорог! А они (комментаторы), наверное богатые очень - будут проект спонсировать!!! ??? Чего только смена табличек с назв. улиц на домах бюджету будут стоить??? Кто будет платит? "Нэдалэкоглядни " опозиционеры об этом не думают???
Цитата
 
 
-6 # геннадий 27.02.2013, 19:38
А переименовать улицу много мозгов не надо, да и нету их у наших ДЕТАПУТОВ,и уже никогда не будет, ибо все они погрязли только в одном - побольше накосить бабок, и желательно бюджетных, при этом не надо много умозаключительн ых предприниматель ских способностей - где взять, как изготовить, как продать и потом выбить бабки за все это
Цитата
 
 
-6 # геннадий 27.02.2013, 19:38
Для Снайпура и онных с ним: неужели переименование нескольких улиц апмнесет нашему городу пользу и нам сразу станет нормально жить: у людейбудет работа достойная, доступное жилье, и не то,когда молодежь ждет когда умрут старики,чтобы занять тих место в квартире или доме? Или в этом виноват Дзержинский,Орд жоникидзе,Калин ин. Я не коммунист - но нечего хаять то,что они сделали: у меня после института была гарантированная работа,при чем 3 года обязательно, квартира как молодому специалисту, доступная медицина, кстати бесплатная, образование тоже бесплатное. А Вы чем можете похвастаться.Се йчас любое образование - коммерческое или мнимое государственное стоит родителям 50 тысяч гривен и более. В больницу без сотни не войдешь, операцию по скорой помощи делают только после того,как родня привезет бабки.
Цитата
 
 
+7 # snaiper 27.02.2013, 18:42
Противникам переименований, я бы посоветовал обратиться к Новейшей истории и узнать,что вытворяли во время т.н. революции "большевики".А потом,да и сейчас(!)
коммунисты...Не бось Азаров до сих пор в погребе партбилет прячет.На всяк!Да,Сталин принял Россию с сохой,оставил с ракетами,но какую цену народ заплатил за эти "достижения"?
Цитата
 
 
+7 # витя 27.02.2013, 15:09
Коли вже , ну, чисто комуністичний проспект назвуть хоча б простою назвою _ Пр-т Партійний!!!
Цитата
 
 
+6 # леся 27.02.2013, 11:57
нормальне перейменування. згодна з усіма варіантами. тільки що зовсім малесенькі будуть вулиці Орджонікідзе і Кавалерійська)) ))
Цитата
 
 
-6 # геннадий 27.02.2013, 10:51
люди, опомнитесь, чтовы делаете. Одному ДЕТАПУТУ , который почему-то взял на себя право решать за всех , взбрендило и решили переименовать улицы. Котакие эти герои - Шульгины, что они сделали для Кировограда, - один - Яков работал в банке, не понятно в каком году, в каком банке, и что от этого? Фамилиями всех работников банков будем переименовывать улицы??? Б Р Е Д!!!!!!! Игорь там тем и славен,Ж что жил в Елисавтеграде - а героизм, а подвиги???? Кстати шевченко (Тарас Григррьевич) вообще в Кировограде не жил - может и эту улицу переименуем???
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити