Кіровоград став першим у рейтингу розвитку освіти

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 959

Кіровоград зайняв перше місце у сумарному рейтингу розвитку галузі освіти усієї області за 2012 рік. Про це сьогодні повідомила начальник управління освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської міської ради Лариса Костенко під час вранішньої прес-конференції.
Критерії оцінювання й складання рейтингу були традиційними: дошкільна освіта, охоплення навчанням дітей, позашкільна освіта, МАН, комп’ютеризація, «Шкільний автобус» (підвезення, придбання), шкільна парта, дотримання БЖД, комунальне забезпечення навчальних закладів, виконання норм харчування та наявність внутрішніх туалетів. За сумарним рейтингом Кіровоград хоч і зайняв перше місце, втім по деяким критеріям наше місто очолює «хвіст» рейтингу. Наприклад, по забезпеченню навчальних закладів комп’ютерами Кіровоград зайняв 13 місце, а першість отримав Світловодський район. Проте при складанні рейтингу не врахована кількість учнів у тому чи іншому районі, навантаження на комп’ютерні класи під час уроків: у Кіровограді на 1 комп’ютер припадає 26 учнів, а Світловодському районі лише 7 учнів на 1 комп’ютер. Не перше місце Кіровоград зайняв в оцінці виконання норм харчування – 22 місце. Таку ж позицію займає і м. Олександрія, 21 місце належить Світловодську, а от Знам’янка посіла 13 місце. Першість у цій позиції отримав невеликий Олександрійський район. Проблема виникла й із забезпеченням кіровоградських учнів шкільними партами – 11 місце, втім Вільшанський район, де потреба в партах відповідно менша, став першим у рейтингу.

Варто відзначити високу оцінку в області дотримання БЖД, яка в районах, де спокус до порушень має бути менше, ніж у Кіровограді, не найкраща: найнебезпечнішим виявися Компаніївський район. Розвинута у нашому місті і позашкільна освіта, втім при складанні рейтингу не враховувалося те, що багато маленьких кіровоградців ходять до обласних закладів позашкільної освіти. Тож вийшло так, що кіровоградські діти в основному займаються хореографією, але зовсім не охоплюється еколого-натуралістична сфера.
За словами Лариси Костенко, це рейтинг дає змогу оцінити проблемні місця в освіті Кіровоградщини і звернути на них увагу вже у 2013 році. Втім, недосконалість критеріїв оцінювання дає підставу вважати деякі цифри хибними, тож ефективність цього рейтингу невелика.

Таблиці із докладними цифрами і місцями в рейтингах за різними критеріями можна переглянути на сайті департаменту освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити