Як відбувається процес декомунізації у Кіровограді

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1510

Після прийняття закону "Про декомунізацію" від 9 квітня 2015 року в Україні та у Кіровограді зокрема розпочались активні дії стосовно перейменування.


З 21 травня закон було підписано і від вступив у дію. Тоді місцеві ради отримали 6 місяців для того щоб здійснити перейменування вулиць, провулків, скверів, парків, районів міста. До 21 листопада рішення щодо перейменування мали приймати місцеві ради на своїх сесійних засіданнях.

З 21 листопада по 21 лютого розпочався другий етап. Протягом цього часу міський голова своїм розпорядженням мав змогу перейменовувати вищенаведені об'єкти топоніміки.

 

Під час третього етапу, що настав після 21 лютого і триватиме до 21 травня, повноваження по перейменуванню перейшли до голови ОДА. Він своїм розпорядженням за поданням громадян, організацій, ініціативних груп може видавати розпорядження щодо перейменування.

Протягом першого етапу у місті Кіровограді найбільше уваги приділялось перейменуванню міста. Так 4 червня 2015 року було створено відповідну комісію, 27 червня відбулося громадське слухання щодо перейменування міста, 25 жовтня паралельно з виборами до місцевих рад - так зване "громадське опитування".
Вже 28 жовтня сесія Кіровоградської міської ради своїм рішенням скерувала 7 варіантів назв для міста до Верховної Ради України.

23 грудня відповідний комітет ВР розглянув цей документ та на його підставі прийняв рішення рекомендувати народним обранцям перейменувати місто Кіровоград в Інгульськ.

У 2016 році на місцевій сесії, що відбулася 19 січня, депутати звернулися до Верховної Ради з проханням відтермінувати перейменування міста та виступили проти перейменування обласного центру в Інгульськ.

Проте комісія ВР таки внесла в сесійну залу постанову про перейменування Кіровограда в Інгульськ. Відповідний проект рішення мали поставити на голосування протягом 18 -19 лютого. Проте через бурхливі події у Раді, пов'язані з можливою відставкою уряду, до перейменування Кіровограда справа не дійшла і депутати пішли на канікули до 15 березня.

То ж питання по Кіровограду, ймовірно, розглянуть протягом 15 - 30 березня.

У той же час, Кіровоградський міський голова Андрій Райкович 26 лютого підписав розпорядження про проведення повторних громадських слухань, які призначено на 10 березня об 11.00. Слухання відбудуться в приміщенні Кібернетико - технічного коледжу.

Як розповів член топонімічної комісії Сергій Запорожан, паралельно розпочалась робота з перейменування вулиць міста. В період від червня по листопад 2015 року відбулося 5 засідань топонімічної комісії. Її учасники розглянули понад 100 варіантів назв вулиць. Керувались не лише законом "Про декомунізацію", а й думкою громадян, рекомендаціями Інституту національної пам'яті , зокрема, щодо перейменування вулиць міста на честь героїв збройного конфлікту на сході країни.

1 та 17 лютого відбулися цьогорічні збори топонімичної комісії. Під час цих засідань проголосовано по 116 назвах вулиць, з цих пропозицій міському голові передали 104 пропозиції.

Своїм розпорядженням Райкович змінив назви 75 вулиць, зміна назв яких 100 % підлягала перейменуванню і два райони міста Кіровограда - Ленінський та Кіровський на Фортечний та Подільський відповідно.

Інші назви вулиць, що не увійшли до розпорядження міського голови, 23 лютого винесли на засідання сесії. Загалом - 23 позиції. В результаті переговорів у фракціях, та через те, що не було витримано всіх процедурних питань, проголосували не всі назви вулиць. Половина з внесених пропозицій стосувались перейменуванню на честь героїв війни на сході.

Таким чином, розпорядженням міського голови та рішенням сесії перейменували 91 вулицю, провулок і проїзд. З них 75 - розпорядженням і 16 - рішенням сесії міської ради.

Надалі продовжить робота топонімічна комісія. Або депутати Кіровоградської міськради розглядатимуть перейменування вулиць, які прямо не підлягають під дію закону "Про декомунізацію", але по яких є прохання від громадян замінити ту чи іншу назву вулиць.


"Сьогодні, можна сказати, позитивний і прийнятний момент для того,щоб змінити назви вулиць і не обов'язково чіплятися лише за ті з них, які мають комуністичний шлейф. Тому що створення топонімічного обличчя міста, очевидно, передбачає і зміну назв вулиць, - наголосив Запорожан, які ре зовсім є комуністичними, але є дуже далекими від історії України, області і тим більше нашого міста. Тому ці пропозиції на топонімічній комісії ми також розглядатимемо, будемо вносити їх на сесію міської ради, будемо їх аргументувати для того щоб змінити топонімічне обличчя міста"

За словами Запорожана, саме зараз слушний момент для зміни назв вулиць, оскільки перейменування міста передбачає певні зміни до документів практично 100% населення міста. Тому б кращого моменту немає, щоб поміняти назви вулиць і паралельно вносити ці зміни в нову документацію, видати карти, відповідні довідники.

G

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # snaiper 01.03.2016, 16:50
Кто мне объяснит,какое отношение имеет предлагаемое название городу Елисаветград к декоммунизации? "Патриотов"не спрашиваю.
Цитата
 
 
+1 # Alex 01.03.2016, 18:52
Никакого.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити