Суспільство

У липні на Кіровоградщині розпочнуть роботу Бюро правової допомоги (ІНФОГРАФІКА)

. 2501

У Кіровограді відбулась прес-конференція на тему реформування територіальних органів юстиції та системи надання безоплатної правової допомоги, вдосконалення системи он-лайн послуг.

 

З журналістами зустрілись: Вадим Гуцул, в. о. начальника Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, Артем Мамченко, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області та начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Олег Потьомкін.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги" в Україні буде ліквідовано 586 районних та міських органів юстиції, що існували в Україніпротягом 20 років. Також буде створено 428 Бюро правової допомоги, де громадянам надаватимуть безоплатну первинну правову допомогу. Громадяни, які не мають доступу до Інтирнету, зможуть скористатися онлайн-послугами з-за допомогою консультанта, який допоможе отримати ту чи іншу довідку, чи подати заяву онлайн.

 22 відділи юстиції скоротять у Кіровоградській області. При цьому скоротять 25% від всіх працівників юстиції по Україні. Відповідно, якщо сьогодні відомство налічує 1700 прайівників, то після скорочення їх залишиться 1300.

В області буде створено 7 відділів Бюро первинної правоової допомоги, де громадянам надаватимуть консультативну правову допомогу. Окрім того, на сьогодні вже діють 3 Центри вторинної правової допомоги в Голованівську, Олександрії та Кіровограді, окрім консультативної допомоги, там працюють адвокати, які представляють інтереси громадян в судах, зазначив Артем Мамченко.

Фінансування всіх Бюро відбуватиметься за рахунок коштів, закладених до бюджету на діяльність органів юстиції. Клієнтами Центрів та Бюро можуть бути всі українці, однак вторинна правова допомога надається безкоштовно лише громадянам, які підпадають під дію закону Про безоплатну правову допомогу. Це, зокрема, малозабезпечені громадяни та інші категорії пільговиків.

За словами Вадима Гуцула, більшість скорочених працівників юстиції мають змогу працевлаштуватися в райдержадміністрації. Зокрема, це 95% працівників державної реєстрації. Керівники райупраілінь юстиції та спеціалісти (в районах це двоє працівників) братимуть участь у конкурсах до Бюро правової допомоги,  деякі з керівників юстиції переходять на посади державних реєстраторів.

"Ми спілкуємося з усіма, щоб їх максимально працевлаштувати. 14 березня всі працівникитрайонних та міських попередили про ліквідацію реєстраторів і управлінь юстиції, - наголосив Гуцал. - Відділи ДРАЦС  і Державної виконавчої служби будуть підпорядковані безпосередньо Міністерству юстиції".

Іновацією в реформі юстиції стало впровадження надання адмінпослуг он-лайн. За даними Міністерства юстиції, за отриманням адмінпослуг щороку звертаються понад 20 мільйонів українців.

За словами Олега Потьомкіна, здебільшого це отримання довідок та виписок з державних реєстрів: речових прав на нерухоме майно, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, підприємств, щодо яких порушено провадження про банкрутство, попередня електронна подача заяв у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно тощо.

Як повідомив Вадим Гуцул, на Кіровоградщині реоргонізація районних та міських структурних підрозлілів має завершитись вже в травні поточного року. Створені Бюро правовоюї допомоги можуть розпочати роботи вже у липні 2016 року.

 Фото: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама