Кіровоградські студенти мають шанс стажуватись у Німеччині

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 866

Студентам вищих навчальних закладів Кіровограда презентували унікальну стипендіальну програму німецької економіки для України. Презентацію провів координатор Європейського офісу при Торгово-промисловій палаті України Мартін Ройтер у Кіровоградському національному технічному університеті у середу, 23 березня. Про це повідомляється на сайті КНТУ.

 

Програма передбачає оплачуване стажування студентів, аспірантів і нещодавніх випускників вітчизняних ВНЗ на підприємствах Німеччини.

«Стипендіальна програма німецької економіки для України» є грантовою програмою державного Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ). За словами координатора програми Мартіна Ройтера, подібні стипендіальні програми бізнесових кіл Німеччини вже більше 15 років працюють в Балканських країнах, а два роки току фундатори вирішили поширити дію програми також і на Україну.

Відбулось вже два набори стажистів, які представляють 11 вищих навчальних закладів дев’яти регіонів країни.
Стажування триває три-п’ять місяців, починаючи з 1-го лютого кожного року. Тобто, зараз триває набір кандидатів на стипендії 2017-го року. Загалом, може бути виділено близько 30 стипендій розміром 550 євро/місяць кожна.

Крім цього, організатори також покривають витрати студентів на переліт з України до Німеччини та у зворотному напрямку, трансферт з Берліну до місця стажування, транспортні витрати у Німеччині. Приймаюча сторона надає стипендіату достойне житло, стажисти отримують медичну страховку. В окремих випадках – в залежності від статусу студента, законодавство Німеччини передбачає додаткову оплату праці з боку підприємства. Візи для стажистів безкоштовні, оскільки вони є урядовими стипендіатами.

За словами Мартіна Ройтера, німецькі компанії надають перевагу стажистам економічних та інженерних спеціальностей.Не менш цікаві студенти спеціальностей, пов’язаних з агропромисловим комплексом. Також можуть подавати заявки студенти ІТ-спеціальностей.

Головна вимога – гарний рівень володіння німецькою або англійською мовами.

У відборі «Стипендіальної програми німецької економіки для України» можуть брати участь студенти 3-6 курсів, аспіранти або випускники ВНЗ, які завершили навчання не пізніше, ніж півтора роки тому. Вікове обмеження – 30 років.

Для участі у стипендіальній програмі на 2017-й рік потрібно до 6-го червня 2016 року зареєструватися на сайті програми та надати перелічені там документи: «Curriculum vitae» (німецькою чи англійською, обов’язково з фото), мотиваційний лист (німецькою чи англійською), відомості про власні оцінки (скан оригіналу українською та переклад німецькою чи англійською), рекомендаційний лист (німецькою чи англійською).

Мартін Ройтен окремо звернув увагу студентів на важливості правильного складання та заповнення CV та мотиваційного листа, оскільки ці документи сформують перше враження про претендента. Від якого залежатиме подальший перебіг подій.

Протягом червня-липня усіх кандидатів чекатиме особисте інтерв’ю з представниками «Стипендіальної програми німецької економіки для України» в одному з чотирьох міст: Київ, Харків, Львів, Одеса. За підсумками інтерв’ю буде складено шорт-лист – приблизно 100-110 претендентів. Потім кожній німецькій компанії, що беруть участь у програмі, надається на вибір декілька кандидатів, вони проводять зі студентами додаткові співбесіди та обирають собі стажера (-ів). Цей процес триватиме, приблизно, до листопада.

Першого лютого 2017 року всі українські стажисти разом вилітають до Берліна.

Детальну інформацію про цю та інші міжнародні програми для студентів Кіровоградського національного технічного університету можна отримати у Відділі міжнародних зв’язків КНТУ (7-й поверх, кабінет 722).

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити