Суспільство

Меморандум про відкриття факультетів Донецького медичного вишу в Кіровограді підписали в облдержадміністрації (ФОТО)

 Автор: Таня Кострицька. 5598

Сьогодні зранку у Кіровограді відбулось підписання меморандума про співробітництво між облдержадміністрацією, обласною радою, обласним управління Нацполіції та Донецьким національним медичним університетом ім. М.Горького про розміщення у м. Кіровограді факультетів Донецького медичного вишу.

"Подія знакова для області. Ми підпишемо меморандум, який передбачає можливість не одному поколінню отримувати вищу медичну освіту. Наші лікарні отримають вихованих, професійних і таких необхідних лікарів. На сьогодні у нас забезпечення медиками становить менше 70% - це проблема для наших закладів, особливо сільських. Поява вишу - ще один логічний крок серед заходів, які медики області і обласна влада робили упродовж 2014-2015 років", - зауважив у своєму виступі голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко.

У Кіровограді відкриють два факультети донецького вишу: медичний факультет #2 та міжнародний медичний факультет. Як розповів ректор Донецького національного медичного університету ім. М.Горького, виш вів перемовини про відкриття факультетів у Миколаєві та Черкасах, однак було обрано Кіровоград.

"В усі часи медицина і освіта до них приділялась особлива увага. Цей меморандум дасть можливість відкрити у Кіровограді два факультети. Ми збираємось підвищити рівень освіти медиків у Кіровоградській області. Ми обрали Кіровоград, бо відчули потребу в нас у цьому місті. Набір абітурієнтів у Кіровограді розпочнеться за декілька місяців. Вже починає працювати прийомна комісія, ми будемо проводити дні відкритих дверей для випускників шкіл", - розповів ректор Донецького національного медичного університету ім. М.Горького Юрій Думанський.

На медичному факультеті #2 готуватимуть педіатрів, сімейних лікарів, стоматологів. На навчання планується прийняти 500 випускників шкіл області. На міжнародному медичному факультеті зможуть вчитись 200 студентів-іноземців. Усього цьогоріч на 1 курс наберуть 700 чоловік.

"У перспективі, коли ми наберемо всі курси, то настане час, коли ця філія трансформується в Кіровоградський медичний університет як в окремий заклад. Думаю, Кіровоград цього заслуговує", - зауважив Юрій Думанський.

Поширюйте

Коментуйте