Суспільство

Листівка Президенту: „Допоможіть вижити!”

. 1312

www.gre4ka.com.ua

Наприкінці літа відбулася всеукраїнська акція „Допоможіть вижити!”, організована „Всеукраїнською мережею людей, що живуть з ВІЛ”. Понад дві тисячі листівок було відправлено високопосадовцям дітьми з проханням взяти під контроль постачання антиретровірусних препаратів, які необхідні їм та їх родинам для лікування ВІЛ. Вже 30 серпня Віктор Янукович дав доручення уряду стовідсотково забезпечити хворих ліками.

8 вересня Кіровоградське обласне відділення всеукраїнської мережі в рамках національної акції провело подібний захід, спрямований на забезпечення виконання доручення Президента.

www.gre4ka.info

Директор Кіровоградської обласної організації Ганна Пилипенко пояснює:

«Листівки були надіслані не лише Президентові, а й Прем’єр-міністрові. Це повторна акція, яка має на меті показати, що ми не зупинимося, поки не буде результатів. Антиретровірусні препарати мали закупити ще на початку року, але цього не зробили, оскільки невчасно провели тендери. Зараз ситуація стала критичною. Як у нашій області, так і в інших областях країни. Тим, хто почав лікування раніше, препаратів ще вистачає, але в Кіровограді зараз не беруть на лікування нових пацієнтів. У черзі п’ятдесят осіб у критичному стані та багато тих, хто потребує допомоги. Зараз антриретровірусне лікування проводиться централізовано в нашому місті, але це не зручно для представників віддалених районів області. Тобто, якщо людина сьогодні приїде, а їй відмовлять – вона може взагалі більше не звернутися по допомогу.  Адже чим раніше починається лікування, тим більше шансів зупинити епідемію, до того ж економляться бюджетні кошти».

www.gre4ka.info

- Антиретровірусне лікування, яке повинна забезпечити держава, дозволяє зупинити прогресування вірусу. Воно не виліковує захворювання остаточно, але зменшує вірус в організмі, зберігається імунітет. Таким чином ВІЛ-інфіковані жінки можуть народжувати здорових дітей. Якщо ж такого лікування не буде, це значно збільшить кількість дітей, що інфікувалися під час пологів. Крім того, якщо людина припиняє вживати препарат навіть на кілька днів, вірус пристосовується до ліків, і надалі вони допомагати їй не будуть. Якщо ж носій заразить когось цією модифікованою формою вірусу, тій людині антиретровірусні препарати також не допоможуть, – розповідає соціальний працівник Вікторія.

Зараз в області на обліку 1408 ВІЛ-інфікованих громадян. Із них терапію отримують лише 187 дорослих і 36 дітей. Людина може прожити до десяти років, не знаючи про свою хворобу. Тому варто серйозно ставитися до цієї проблеми, берегти себе та вчасно обстежуватися.

У Кіровограді тест на ВІЛ можна пройти в Обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом ( вул. Комарова, 1), а також у Центрі переливання крові (ВУЛ. Преображенська, 88. Тел.: 22-56- 98).

Настя Дзюбак

Фото автора

Поширюйте

Коментуйте


Реклама