На Кіровоградщині в суді документи можуть підмінити?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1461

Варто бути обережним із шахраями і уважно ставитись до документів. Про це тепер знає мешканка Новогородківського ращону (Кіровоградська область). Також жінка знаю, що не варто втрачати пильності навіть у суді – там запросто можуть підмінтити документи не на користь позивача.

 


У 2000 році Ніна Адабаш (дівоче прізвище Стецюк) отримала Державний акт на право приватної власності на землю - 11,86 га на території Новгородківської селищної ради. Того ж року жінка передала ділянку в оренду на вісім років СФГ «Надія», головою якого був Олександр Литвин.

В 2006 році пані Адабаш попросила у свого орендатора в борг 10000 гривень з правом погашати борг з орендної плати за земельну ділянку. Пан Литвин погодився надати кошти за умовою застави земельної ділянки доки гроші не буде повернуто, проте питання передачі земельної ділянки в оренду іншим особам чи зміна термінів оренти не обговорювалося.

Власниця землі через приватного нотаріуса оформила доручення на користування землею на Литвина.
У травні ж 2012 року Ніні Адабаш стало відомо, що її землею користується СФГ «Віталіна», головою якого є дружина Олександра Литвина.

У серпні жінка звернулась до відділу Держкомзему у Новгородківському районі, де їй повідомили, що існує зареєстрований Договір оренди земельної ділянки із СФГ «Віталіна» терміном на 10 років та додаткова угоди до договору оренди на 49 років.

Отримавши копії документів, власниця з'ясувала, що на договорі оренди землі відсутня дата йго укладення. Виявляється, Олександр Литвин, який діяв на підставі довіреності, передав в оренду на 10 років СФГ «Віталіна» землю. В графі «орендодавець» підпису Литвина О.В. не було. Наприкінці договору зазначено, що він зареєстрований у відділі Держкомзему у Новгородківському районі.

Юридично, договір не може бути дійсним, розповів журналістам "Гречки" в юридичній службі, адже не відповідає типовій формі договору оренди землі затвердженої кабміном і в договорі відсутні істотні умови договору - визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частин та правовстановлюючий документ, що дозволяє визначити місце розташування земельної ділянки і її зовнішні межі, дає можливість визначити конкретну земельну ділянку, яка передається в оренду у випадку відсутності проекту відведення земельної ділянки".

Спираючись на цю норму закону, власниця землі подала позов до Новгородківського районного суду. Просила скасувати неправомірний договір і повернути їй законну власність.

Суд задовільнив позов частково – договори визнав недійсними, а от землю чомусь власниці не повернув.

Оригінал прошитої реєстраційної справи з договором і додатками було залишено суддею при справі.
Постраждала вирішила звертатись до Кіровоградського обласного апеляційного суду, проте, виявила, що документи у справі передані Апеляційному Новогородківським судом підмінені.

За словами Ніни Адабаш, замість першого аркушу вставлено два інших з текстом договору в якому вже внесені всі істотні умови. Договір прошитий і з задньої частини опечатаний печаткою СФГ «Віталіна» (замість Держкомзему). Крім цього, всі дати в договорах на актах і в додатках проставлені. Проте в суді першої інстанції їх не було, на що зверталась увага при розгляді справи в суді першої інстанції. Замість оригіналу при справі знаходиться копія договору.

Зогляду на наявні у справі документи, апеляційний суд повністю скасував рішення Новгородківського районного суду і постраждала залишилась ні з чим...

Жінка написала звернулася до прокуратури Кіровоградської області з проханням провести перевірку діяльності працівників Новгородківського районного суду та апеляційного суду Кіровоградської області. Проте і тут не все так гладко. Справу, з невідомих причин, передали з обласної до районної Новгородківської прокуратури, хоча за законом, розслідуваннями стосовно суддів має право займатись лише обласна прокуратура. Жінка також боїться затягування справи, адже за новим Кримінальним процесуальним Кодексом немає часових рамок для проведення розслідування.

Ніна Адабаш налаштовано діяти і за потреби готова звертатись ідо Генеральної Прокуратури та Європейського Суду.

Марта Луцька

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити