Чутки про закриття МАУП не підтвердились

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1192

23 березня до Кіровоградського інституту МАУП почали телефонувати стурбовані студенти та їх батьки з одним і тим же питанням: - «Чи правда що Інститут закривають?», чим дуже здивували співробітників та керівництво вишу.
Як виявилось, одне з місцевих електронних видань опублікувало статтю з гучною назвою: «На одного менше: Кіровоградському вишу відмовили в акредитації», що й викликало шквал телефонних дзвінків.
Після звернення керівництва Інституту до адміністрації інтернет-видання з проханням не розповсюджувати недостовірну інформацію, що негативно впливає на репутацію навчального закладу, редактор таки дослідив ситуацію і до кінця дня були внесені відповідні зміни до статті і її назви. Але до того часу інші електронні ресурси встигли передрукувати інформацію. Чутки про закриття вишу були вкрай активно і наполегливо розповсюджені у соцмережах. Подібна інформація прозвучала й в ефірі місцевих радіостанцій з посиланням на ці самі джерела.

Як повідомив директор Інституту Роман Колісніченко, інколи люди, не розбираючись у ситуації до кінця, можуть поспіхом неправильно її зрозуміти. Існує два види акредитації: 1) акредитація навчального закладу і 2) акредитація окремої спеціальності за окремим освітньо-кваліфікаційним рівнем. З акредитацією навчального закладу МАУП усе в порядку, ніхто її не позбавляв і позбавляти не збирається.

Акредитація чи ліцензування окремої спеціальності здійснюється шляхом підготовки і подання до міністерства акредитаційної чи ліцензійної справи. Вищі навчальні заклади можуть щорічно подавати необмежену кількість таких справ, що власне і роблять ті виші, які не бажають стояти на місці. Одну з таких акредитаційних справ Академія подала до міністерства два роки тому. Протягом цих двох років міністерство не приймало жодних рішень по цій справі, порушивши усі можливі терміни розгляду подібних справ. Нарешті, через два роки з моменту її подання, лише в березні 2016 року, міністерська комісія прийняла рішення про відмову у проходженні цієї акредитації.

Практика доводить, що ніякої трагедії в цьому немає. Як показує життя, сьогодні міністерство надає негативні відповіді по значній кількості таких справ по багатьох вишах, але не для кого це не є катастрофою. Інститути від цього не закриваються. Більше того, колектив МАУП не збирається зупинятися і вже зараз формує кілька подібних справ із значно більшим обсягом ліцензійних місць згідно нових вимог, що вступили в силу в цьому році.

Влітку минулого року була проведена перевірка Інституту Державною інспекцією навчальних закладів України, яку виш пройшов успішно, що було підтверджено відсутністю грубих порушень ліцензійних умов в акті, підписаному усіма членами перевіряючої комісії .

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити