Кіровоградщина: у "проблемних" сім’ях панує алкоголізм, безробіття та борги за комуналку

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 724

Типовими проблемами кіровоградських кризових сімей є асоціальна поведінка (алкоголізм, наркоманія, насилля), безробіття, відсутність документів, що дали б можливість отримувати державні соціальні виплати та борги за комунальні послуги. Такими висновками, що базувалися на зверненнях до центру, із журналістами поділилися сьогодні під час прес-конференції у міській раді директор Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олег Краснокутський та волонтери центру.
За 2012 рік послугами центру (соціальний супровід сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, психологічна та юридична допомога, профілактика дитячої безпритульності, шкідливих звичок, раннього соціального сирітства, соціальна підтримка людей з особливими потребами і т.п.) скористалися 6 101 людина, а вже з початку 2013 року до центру звернулися по допомогу 1767 людей. Успішність діяльності центру, за словами Олега Краснокутського, зумовлена тим, що Кіровоградщина поділена на територіальні округи (їх усього 46), за якими по кожному закріплений соціальний працівник, званий у народі соціальний дільничний. Він співпрацює із навчальними закладами, поліклініками, усіма службами округу, звідки і отримує інформацію про ту чи іншу проблемну ситуацію в сім’ях. Подальший алгоритм дій залежить від самої проблеми, міри її складності і можливих шляхів її вирішення.

Однією із послуг, що надає центр, є соціальний супровід сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Для отримання соціального супроводу таким сім’ям пропонується підписати соціальний контракт, згідно з яким працівники центру надаватимуть соціальну опіку, сприятимуть психологічному і матеріальному вирішенню проблем (супроводження при створенні документів, що дають можливість отримувати соціальні виплати, домовленість щодо поступової виплати боргів за комунальні послуги, допомога у працевлаштуванні, лікуванні), супроводжуватимуть сім’ю до кінцевого покращення ситуації. Соціальним супроводом за минулий рік скористалися 128 людей, вже з початку 2013 року соціальний контракт підписали 218 людей. За словами доповідачів прес-конференції, позитивним результатом закінчився соціальний супровід 43 сімей, втім зустрічаються і випадки, коли особи не виконують умови контракту, користуючись допомогою соціальних працівників не вирішують життєвих проблем, не покращують своє економічне і соціальне становище, тоді піднімається питання про позбавлення батьківських прав, вилучення дітей із сімей.

Поява типових проблем у нашому суспільстві, як говорить директор центру, зумовлена самотністю людей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, відсутністю психологічної допомоги, підтримки близьких і знайомих. Люди з кризовою налаштованістю не звертаються по допомогу за телефоном довіри, а тим паче не підписують одразу соціальних контрактів. Ситуація внаслідок цього поглиблюється, але не вирішуються. Тож через неможливість допомогти на початку, соціальні працівники центру починають свою роботу вже при появі серйозних проблем. Втім кардинально щось змінити вони теж не можуть, адже, оцінивши критичність ситуації, вони мають право лише передати інформацію до інших інстанцій: управління у справах сім’ї та молоді, міліції, психологічних служб, в той час як в Америці, наприклад, працівники подібного центру мають право одразу вилучити дитину з сім’ї. 

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити