Фразу "Ну, що будемо робити?" визнано корупційною

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 832

Міністерство праці та соціального розвитку Російської Федерації видало рекомендації щодо профілактики корупції: щоб у оточуючих не складалося враження, ніби у них вимагають хабар, чиновники не повинні в розмові вживати певні слова і вирази на зразок «дякую на хліб не намажеш» або «питання вирішити важко, але можна»...
На офіційному сайті Міністерства праці та соціального розвитку опублікований документ під назвою «Огляд рекомендацій зі здійснення комплексу організаційних, роз'яснювальних та інших заходів з недопущення посадовими особами поведінки, яка може сприйматися оточуючими як обіцянка хабара або як згода прийняти хабар або як прохання про хабар». Не подумайте поганого: чиновників із чистою наче сльоза совістю просто на всяк випадок попереджають про те, що деякі теми в розмові або навіть деякі слівця, фразочки й жести можуть бути зовсім помилково витлумачені іншими громадянами, відвідувачами відомств або представниками комерційних фірм, як натяк на - страшно подумати! - хабар.

Яких тем і яких слів краще уникати? 
Про це повідають співробітникам контор і організацій спеціально уповноважені на антикорупційну діяльність люди. Очевидно, йдеться про членів відповідних комісій, які відповідно до закону Російської Федерації «Про протидію корупції» були створені в усіх міністерствах, відомствах і держорганізаціях .

Забороненими для чиновників повинні стати такі улюблені ними вирази, як «питання вирішити важко, але можна», «спасибі на хліб не намажеш», «домовимося», «потрібні більш вагомі аргументи», «потрібно обговорити параметри», «ну, що робити будемо?» тощо. Це «тощо» дозволяє припустити, що є ще й інші слова та вирази, котрі натякають на те, що «треба б» дати на лапу, але їх, мабуть, і так добре всі знають.
З-поміж тем, які краще не порушувати у розмові з людиною, тим, хто сподівається з вашою допомогою «вирішити питання» - «низький рівень заробітної плати службовця та нестача коштів на ті чи інші потреби». А також «бажання придбати ту чи іншу річ або поїхати в турпоїздку», «відсутність роботи у родичів» і «необхідність улаштування дітей до освітніх установ». І, звичайно, знову «тощо».

Перераховані в рекомендаціях Мінпраці й «пропозиції», які не варто робити «представникам організацій та громадян, чия вигода залежить від їх рішень і дій». Зокрема, протипоказані пропозиції «надати знижку», «скористатися послугами конкретної компанії та/або експертів для усунення виявлених порушень, підготовки необхідних документів, виконання робіт у рамках державного контракту». Сумнівними з точки зору антикорупційних заходів визнані також поради «внести гроші до конкретного благодійного фонду» або «підтримати конкретну спортивну команду».

/А ми ж, наївні, дотепер думали, ніби бізнесмени дають «на спорт» (приміром, на бейсбол) і «на дітей» за велінням серця!/

На жаль, всі вищеперелічені «пропозиції» можуть бути неправильно витлумачені «навіть у тому випадку, коли вони продиктовані добрими намірами і ніяк не пов'язані з особистою вигодою державного службовця, працівника», попереджає Мінпраці РФ.

Ще протипоказано «регулярно» отримувати подарунки вартістю менше 3 тисяч рублів (що дорівнює $100). Ця порада може здатися дивною тільки тим, хто не знає або забув, що отримувати на роботі і в зв'язку з нею подарунки вартістю понад 3 тисячі рублів держслужбовцям взагалі не можна. Отже, менше 3 тисяч рублів, але регулярно ... Що це може бути? Квитки на не прем'єрний спектакль до немодного театру раз на місяць, до прикладу. По пляшечці не найелітнішого віскі щотижня. За міхуру неексклюзивної туалетної води кожне 8 березня (щорічно - це ж теж «регулярно»). Страшно сказати, але коробка цукерок секретарці щораз, як ви приходите до її шефа, теж підпадає під це саме «менше 3 тисяч рублів», але «регулярно»!

А керівництву держустанов дається ділова порада: «обладнати місця надання держпослуг засобами, що дозволяють уникнути прояву співробітниками поведінки, яка може сприйматися оточуючими як обіцянка чи пропозиція дачі хабара або як згоду прийняти хабар або як прохання дати хабар». У перекладі з бюрократичної на українську це, мабуть, може означати відеоспостереження.

Шкода, що, пообіцявши назвати й «жести», які можуть бути витлумачені в корупційному сенсі, чиновник, якому було дане відповідне доручення міністра, цього не зробив.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити