Суспільство

Торгівельні павільйони на парковці: підприємство заявляє про тиск, міська рада – про скасування дозволів (ФОТО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 7238


Спорудження паркану поблизу готелю "Київ" у Кіровограді 6 квітня викликало бурхливу реакцію кіровоградців.

Тоді на місце "злочину" приїхали і представники виконавчих органів, і депутати, і керівники комунальних підприємств, і учасники АТО. Під таким тиском робітники ПП "Балтимор", орендаря ділянки, на якій мали з'явитись два блоки торгівельних павільйонів, прибрали паркан.

"Ми вийшли будуватись, бо були впевнені в законодавчій базі. Ми пішли, бо була загроза того, що виникне бійка і буде пошкоджене майно. До того ж представники міської влади настільки впевнено говорили про наші порушення, що ми вирішили вчерговий раз перевірити чи дійсно це є так", - говорить представник "Балтимора", юрист Людмила Єрємішко.

Металевим парканом тоді мали огородити місце, де проводитимуть роботи з перенесення комунікацій працівники ОКВП "Дніпро-Кіровоград". Це було передбачено п. 1.3 договору, що підписав "Балтимор" з підприємством. Однак після появи інформації про те, що встановлення павільйонів є нібито незаконним,  ОКВП "Дніпро-Кіровоград" зняло своїх працівників з місця роботи, а наступного дня надіслало підприємцю листа з тим, що без отримання спеціального дозволу на проведення земляних робіт перенесення комунікацій вважатиметься самовільним будівництвом.

Людмила Єрємішко говорить, у своєму листі "Дніпро-Кіровоград" посилається на два нормативні документи, які вже не діють. А відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів" (ст. 26-1) їхня ділянка потрапляє під виключення, оскільки знаходиться в оренді, тож для проведення земляних робіт на ній окремий дозвіл не потрібен. До того ж, напередодні підприємство видало "Балтимору" технічні умови і підписало договір на перенесення водоводів.

Головним аргументом міської влади того дня було те, що торгівельним павільйонам не місце на ділянці, що давалась під парковку.

"Територія з самого початку дійсно давалась в оренду під парковку. Але тоді були деякі фінансові труднощі у підприємства, тому її так і не зробили. Плата за землю регулярно вноситься, тому було вирішено розмістити тимчасові споруди без фундамента, які за потреби можна буде швидко прибрати. Комунальники прийняли нашу ідею на ура й абсолютно всі видали технічні умови. Якби було нецільове використання орендованої землі, цим би зайнялась міська рада, адже це її компетенція. На той момент виконавчі органи вийшли боротися не з нецільовим використанням землі, це просто був аргумент для них. Для тимчасових споруд взагалі не передбачається цільове виділення землі! Головне для цього отримати паспорт прив'язки", - стверджує Людмила Єрємішко.

Паспорти прив'язки видавались 27 жовтня 2015 року тоді в.о. начальника управління містобудування та архітектури Іриною Мартиновою та головним спеціалістом управління Ганна Тараненко на 5 років. ПП "Балтимор" отримало два паспорти прив'язки на встановлення двох блоків тимчасових споруд - по 4 і 5 торгівельних павільйонів площею 99 кв.м (кожен 24,75 кв. м) і 150 кв.м (кожен 30 кв.м) відповідно. Згідно переписки підприємства з управлінням, на перше звернення надати відповідний паспорт підприємцю відмовили, оскільки ще незатвердженою була Комплексна схема розміщення тимчасових споруд. Однак за кілька місяців місяців міськрада сама повідомила "Балтимору" про те, що подібна схема вже є. Подаючи чергову заявку, підприємець надавав графічні матеріали майбутніх павільйонів.

Після скандалу депутатська комісія міськради із земельних питань спробувала розібратись, яким чином фірма "Балтимор" отримала паспорти прив'язки на встановлення павільйонів у зоні призначеній для парковки. Члени комісії визнали, що порушень у діях Ірини Мартинової немає. Головне питання до проектного інституту, який розробляв для Кіровограда комплексну схему розміщення споруд, на основі якої і видавались паспорти.
Представниця підприємства говорить, після скандалу з міською радою була домовленість про те, що обидві сторони сядуть за стіл переговорів, однак зустрічі досі не відбулось.

У міській раді говорять, на розмову не прийшов сам орендар. Водночас і розмовляти вже немає про що, адже паспорт прив’язки на розміщення павільйонів скасований.

«Я запрошував підприємця за стіл переговорів, але ж він не прийшов. Під час зустрічі в середу я запросив його на п’ятницю на 10-ту годину ранку. Але і досі він не прийшов. Якщо людина не йде, зустрічається з різними людьми, каже спочатку, що я вимагав, потім сказав, що я вже взяв у нього гроші, то що я за ним бігати буду? Паспорт прив’язки вже скасований і відповідний лист йому направлений. Паспорт прив’язки скасований на підставі ПАТ «Кіровоградгаз» щодо охоронних мереж газопроводів. Якщо підприємець і надалі буде будуватись, то ми діятимемо в рамках закону», - розповів заступник міського голови Олександр Грабенко.

Про те, що паспорт прив’язки вже скасований в інтерв’ю з «РК» повідомляв і головний архітектор міста Вадим Мездрін. Натомість ПП «Балтимор» про таке рішення міської ради досі не знає. На підприємстві говорять, що мають намір встановлювати торгівельні павільйони, оскільки мали на те усі відповідні дозволи, а «зараз залежні від міської влади структури під адміністративним тиском змушені поспіхом шукати та «притягати за вуха» якісь норми, які б виправдали силове втручання в процес встановлення тимчасових споруд, на які є всі необхідні дозволи». Разом з тим зізнаються, що бояться і фізичного тиску тоді, коли розпочнуть спорудження павільйонів.

Світлана Дубина

Поширюйте

Коментуйте