Суспільство

Донецький виш провів у Кіровограді День відкритих дверей

. 7491

Сьогодні, 23 квітня, у Кіровоградській обласній філармонії відбувся День відкритих дверей зі вступу до Донецького національного медичного університету ім. М. Горького (ДонНМУ). Нагадаємо, факультети Донецького вузу базуватимуться у нашому місті та вже з 1 вересня тут будуть навчатися студенти. На прес-конференції, яка відбулася цього тижня, керівництво медвишу розповіло, чим заклад буде привабливий для абітурієнтів.

Сьогодні ж на захід прийшло близько трьохсот зацікавлених випускників, їх рідні та близькі люди, представники медичного вузу та керівництво області та міста з питань охорони здоров'я.

Через події, які відбуваються на сході України, медвиш змушений був переїхати до міста Краматорськ, де наразі на 4 факультетах навчаються більше тисячі студентів, серед яких майже триста інтернів, ліцензією закладу передбачено 1085 студентів.

"Ми плануємо і дуже хочемо створити у Кіровограді медичний вуз, який би існував не на деякий період, щоб перечекати. Хочемо, щоб існував повноцінний університет, з перспективою на майбутнє розширення. В цьому році плануємо тісно співпрацювати з технічним і педагогічним університетом в плані викладачів та додаткових приміщень для навчання",- зазначив перший проректор університету Петро Кондартенко.

Також проректор зазначив, що у закладі буде власна кафедра анатомії, на оснащення якої залучено близько двох мільйонів гривень. Ці кошти підуть на закуплення муляжів, які повністю копіюватимуть будову людського організму, також закуплять обладнання для кафедри. Звертаючись до майбутніх студентів, Кондартенко підкреслив, що навчання у медичному виші триває довго. Тобто п'ять років на стоматологічному факультеті та два роки інтернатури, відповідно на медичному факультеті інтернатура триває від одного до трьох років.

Секретар приймальної комісії, завідувач кафедри судової медицини Олександр Герасименко зазначив, що провадження освітньої діяльності в університеті здійснюється відповідно до ліцензій Міністерства освіти і науки. Цього року студентами вузу можуть стати особи з повною загальною середньою освітою. Під час відбору на спеціальності медицина та стоматологія зараховуватиметься бали сертифікатів ЗНО 2016 року з української мови, профільної дисципліни-біології, а також з предметів за вибором-з хімії, фізики, математики або історії України. При цьому прийматимуться до вступу будь-які результати із ЗНО по кількості балів, також враховуватиметься середній бал атестата. Квоти при вступі у даний вуз матимуть діти-сироти та солдати строкової служби, які були демобілізовані після жовтня 2015 року.

Випускники, які проходитимуть за результатами ЗНО з 11 липня мають подавати заяви тільки в електронній формі на сайт Міністерства освіти та науки. Вартість року навчання для громадян України у вузі на факультеті медицини становитиме 16 тисяч, на факультеті стоматології-18 тисяч гривень. Але представники закладу запевнили, що ціни в порівнянні з іншими вузами, прийнятні.

Багатьох присутніх на заході цікавило питання викладачів, які будуть працювати у даному закладі.

"Ми говоримо зараз про те,що перший курс буде заповнений викладачами нашого міста, які працюватимуть тут на постійній основі. Оскільки на першому курсі є загальні дисципліни. Тобто викладачі наших вишів повністю забезпечать потребу у викладанні у даному медичному університеті. Для викладання гістології та анатомії будуть залучатися лікарі. Зі збільшенням спеціальностей у наступні роки будуть з'являтися відповідно більше викладачів з Донецького університету та з інших університетів України",- прокоментував директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

Також на запитання чи будуть стоять у приорітеті студенти цього вишу під час влаштування на роботу, Рибальченко відповів, що департамент охорони здоров'я гарантуватиме роботу для всіх випускників медичного університету, оскільки в області зараз дефіцит лікарів, при цьому 30% усіх лікарів-пенсійного віку.
Присутніх цікавило питання щодо облаштування студентського життя та дозвілля у вузі, представники закладу запевнили, що навчання студентів у Кіровограді буде таким, яким воно й було у Краматорську, зміняться лише викладачі.

З повним текстом правил прийому до ДонНМУ можна ознайомитися на сайті https://www.dsmu.edu.ua. Філія приймальної комісії ДонНМУ: вул. Велика Перспективна, 1; телефон для довідок: 068 260 90 92, 093 330 34 30, 066 652 89 66.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама