Суспільство

Демонтувати паркан, який зводився у центрі Кіровограда з дозволами, взялись учасники АТО (ФОТО)

. 5423

Під стінами «Укртелекому» та Кіровоградської дирекції «Укрпошта» сьогодні зранку з’явився металевий паркан. За словами забудовника, на місці за 7 місяців має з’явитися кав’ярня, однак керівники сусідніх будівель заявляють – будівництво ведеться незаконно.

 

"На території, що знаходиться перед «Укртелекомом» проводять незаконне будівництво. Частково пакет документів вони зібрали, але погодження зі сторони «Укртелекому» вони не мають. На цій території проходять лінії урядового зв’язку, тож якщо на них щось збудувати, є імовірність того, що вони будуть пошкоджені. Тому ми визвали співробітників правоохоронних органів, звернулись із заявою і будемо в судовому порядку вирішувати питання про припинення будівництва, яке почалось о 6-й ранку", - коментує начальник служби безпеки «Укртелекому» Олександр Шепельов.

"На сьогодні немає документів погодження з «Укрпоштою». «Укрпошта» – це державне підприємство, гендирекція якого знаходиться в Києві. Ні з гендирекцією, ні з кіровоградською філією погодження не відбувалось. Ця будівля є пам’яткою архітектури і стратегічний об’єкт, тому проводити які-небудь роботи безпосередньо біля неї без нашого погодження заборонено законом", - переконує начальник служби безпеки Кіровоградської дирекції «Укрпошта» Вадим Пашинов.

Помічник забудовника, яким виступає ТОВ «Кронос Лідер», Анатолій Вілявський, показує усі наявні документ і запевняє, будівельні роботи на цій ділянці мають вестись у присутності представників сусідніх будівель, а також інших служб, комунікації яких проходять під землею. Свого представника погодились дати усі, окрім «Укртелекому». На місці де наразі ведуться роботи, має з’явитись магазин-кав’ярня із літнім майданчиком, що займатимуть площу 134, 64 кв.м.

"Ми маємо погодження із «Укрпоштою», і з «Укртелекомом». Лінії зв’язку не забудовуються у межах двох метрів, так як вони перебувають в охоронній зоні. Ми маємо всі дозволи: декларацію на початок будівництва, що видана Інспекцією архітектурно-будівельного контролю, є договір оренди з міською радою, є містобудівні умови. До того ж ми маємо експертизу Одеського науково-дослідного інституту, згідно з якою охоронна зона становить 2 метра, а фундамент будівництва та споруд будівельна компанія має право будувати на відстані 0,6 м, однак має робити це у присутності представників служб, чиї комунікації там знаходяться. Свого представника не хоче надавати лише «Укртелеком». Наше будівництва проходить законно і правильно, з погодженнями. Головне питання до нас – що ми будуємось на кабелях, хоча насправді вони не забудовуються. Згідно проекту, на тому місці, де проходять лінії зв’язку, буде збудована арка, яка знаходитиметься між будівлею пошти та кав’ярні", - розповідає Анатолій Вілявський.

Згідно договору оренди, що показав помічник, орендарем ділянки є Владімірська Олена Аркадіївна. Договір оренди з нею був укладений на підставі рішення Кіровоградської міськради від 8 грудня 2005 року № 1596, а сама земельна ділянка, площею 192,8 кв.м., давалась для розміщення магазину. Договір з орендарем укладений 17 листопада 2006 року на 25 років.

Більшість дозвільних документів на проведення будівельних робіт на місці видані у 2013 році. У травні того року погодження на спорудження одноповерхової споруди на цій ділянці давав тодішній в.о. директора Кіровоградської дирекції «Укрпошта» Н. Є. Москаленко. Декларація про початок виконання будівельних робіт на спорудження магазину-кав’ярні була видана Олені Владімірській 16 грудня 2013 року. Містобудівні умови на цей проект видались теж у 2013 році головним архітектором міста Вадимом Мездріним.

Управління архітектури та містобудування Кіровоградської міськради, яке погоджувало будівництво кав’ярні на цьому місці, з самого ранку відмовляється надавати будь-які коментарі з цього приводу, посилаючись на те, що вивчає документи.

У поліції заяву «Укртелекому» прийняли і вчинятимуть будь-які дії лише після зібрання усіх матеріалів.

«Працівників поліції викликали телефоном, повідомили про те, що начебто незаконно проводиться забудова одного зі скверів. На місце виїхала слідчо-оперативна група, яка опитала представників обох сторін конфлікту. Матеріали всі будуть зібрані і вилучені, після чого буде прийняте рішення в рамках чинного законодавства», - прокоментувала керівник сектору зв’язків з громадськістю ГУ НП в Кіровоградській області Віталіна Бевзенко.

За словами Анатолія Вілявського, паркан зводиться на 3-4 місяці, допоки будуватиметься фасад майбутньої кав’ярні. Опісля його приберуть. Саму ж кав’ярню мають намір відкрити до кінця цього року.

А поки посадовці та правоохоронці вивчають і збирають документи, до дії перейшли учасники АТО. Після обіду вони власноруч демонтували паркан. На місце події приїхали співробітники поліції, які повідомили, що отримали виклик щодо порушення громадського порядку.

«Учасникам АТО в Кіровограді бракує землі, а тут вільно центр міста забудовують, землю територіальної громади. Чому поліція приїхала лише тоді, коли ми почали прибирати паркан, а не тоді, коли його тільки почали зводити», - обурився Василь Чернійчук, один із тих, хто взявся прибирати паркан.

 

Світлана Дубина
Фото Світлани Дубини, Аліни Каплій

Поширюйте

Коментуйте


Реклама