Суспільство

Щоб попрощатися з учасником АТО рідним довелось заплатити понад 15 тисяч гривень (ФОТО)

. 4465

31 травня Андрію Литвину мало б виповнитися 46 років. Проте 10 травня село Богданівка, що на Кіровоградщині, прощалося з воїном 11 окремого батальйону "Київська Русь" . Андрій добровольцем пішов захищати країну в найтяжчий період - у серпні 2014. Пройшов чимало випробувань в гарячих точках, проте війна наздогнала його у мирному Ірпіні - серце чоловіка зупинилося , не витримавши навантажень.

Знайшлися і ті, хто вирішив заробити на смерті захисника України. Після похорону волонтерка Наталія Тишкевич розповіла на своїй сторінці у «Фейсбуці» про неприємність, що передувала прощальній церемонії.

«Коли місцеві перевізники повідомили телефоном згорьованій матері, що можуть доправити тіло її сина з Ірпіня до с. Богданівка Кіровоградської обл. за 4500 грн , вона , звісно ж , погодилася, а тому звертатися за допомогою до сільради не стала. Проте в день похорон вранішній дзвінок збентежив усю рідню – їм було повідомлено , що заплатити за останню зустріч з сином доведеться 14 000 грн. Таких грошей в незаможній родині не було, тож довелося терміново збирати кошти . Світ ,як то кажуть , не без добрих людей - допомогла сільрада та місцевий фермер.

Коли опівдні машина з табличкою «Груз 200» під’їхала до подвір’я, шокованим родичам хвацькі чоловіки з товстими ланцюгами на шиї та крутими айфонами надали вже новий рахунок , в якому вказувалося , що за можливість в останнє побачити сина, матір повинна заплатити 15 500 грн. Тариф простий, пояснили вони – 12 грн за 1 км (450 км туди і 450 у зворотній бік ), все інше – ритуальні послуги (труна , документи). Коли все подвір’я заповнене людьми, які прийшли провести їх сина й онука в останню путь – тут не до торгів : потрібна сума була відразу надана.

Чи є межа людській , чи то НЕлюдській жадібності? В даному випадку – риторичне питання. Але закон бумерангу ніхто не відміняв. Тож передайте по народному ланцюжку номери цієї автівки!», - написала Тишкевич.

Як повідомили «Гречці» в одній з київських компаній, що займається пасажирськими перевезеннями, найняти бус «Мерседес Спринтер» для поїздки Київ – Кіровоград – Київ (301х2=602км.)коштуватиме 3 100 гривень.

Згідно «прайсу», наданого батькам померлого військовослужбовця, перевізнику, який віз «Груз 200», дорога Ірпінь – Кіровоград-Ірпінь(303х2 = 606 км.) обійшлась в 9 600 гривень.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама