На підтримку аграрного сектора Кіровоградщини виділено майже 16 мільйонів

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 455

Близько 16 мільйонів отримав аграрний сектор Кіровоградської області шляхом здешевлення кредитів.
Про це в ході апаратної наради повідомив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Коренюк, інформують територіальні ограни ДФС у Кіровогградській області.

 

Точна сума коштів для області, виділених з державного бюджету для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, за словами Сергія Коренюка, 15 млн становить. 643 тис. грн.

Нагадаємо, що компенсація надається на конкурсній основі суб'єктам господарювання агропромислового комплексу - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам - підприємцям за укладеними кредитними договорами.

Для проведення конкурсу та вирішення інших питань щодо надання компенсації, як повідомив далі Сергій Коренюк, вже створена обласна конкурсна комісія. Він підкреслив, що профільний департамент готовий працювати з заявками сільськогосподарських підприємств, які будуть претендувати на компенсацію.

Довідка: Угода компенсації за укладеними кредитними договорами:

в 2015 році - за умови, що сума відсотків за користування кредитами і розмір плати за надання інших банківських послуг, пов'язаних з укладенням кредитного договору (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги і т.д.) не перевищує 30 відсотків річних;

починаючи з 2016 року року - за умови, що сума відсотків за користування кредитами не перевищує облікової ставки Національного банку, збільшеної на 3 процентних пункти на момент укладення договору. При ЦЬОМУ по витрати надання інших банківських послуг, пов'язаних з укладенням кредитного договору (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги і т.д.), не підлягають компенсації.

Компенсація надається за нараховані та сплачені в поточному році відсотки за користування кредитами в розмірі 50 відсотків облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами.

Компенсації підлягають процентні ставки за кредитами, залученими для покриття витрат, пов'язаних із закупівлею паливно-мастильних матеріалів, насіння, добрив, засобів захисту рослин, кормів, сировини та інгредієнтів для виробництва комбікормів, ветеринарних препаратів, спермопродукції, молодняку сільськогосподарських тварин і птиці, обладнання для тваринницьких ферм і комплексів, запасних частин для ремонту сільськогосподарської і зрошувальної техніки та обладнання, енергоносіїв, і оплати послуг, пов'язаних з виконанням ремонтних робіт сільськогосподарської та зрошувальної техніки, робіт (послуг) з підготовки та обробітку грунту, посіву, захисту рослин від хвороб і шкідників , внесення добрив і підживлення, збору врожаю.

Конкурсна комісія приймає заявки на участь в конкурсі та документи від підприємств, які уклали угоди з банками відповідно до вимог постанови КМУ від 29 квітня 2015 № 300 (зі змінами).

Прийом документів закінчується за сім робочих днів до початку проведення останнього засідання конкурсної комісії. Останнє засідання конкурсної комісії проводиться до 10 грудня 2016 року.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити