У Долинській влада хоче збільшити орендну плату на землю, бізнес проти

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 940

До редакції "Гречки" надійшов матеріал від мешканців Долинської, які вважають, що міська влада нищить малий та середній бізнес у районі. Подаємо текст нижче без змін.

 

Не пройшло і року після виборів до місцевих рад, як міська рада, яку очолює Тернавська В., висунута ВО «Батьківщина», та депутатський корпус міської ради, більшість якого також представляє ВО «Батьківщина»почали процес знищення малого та середнього бізнесу у м. Долинська.
Перш ніж перейти до фактів, хотілося б навести декілька тезисів із передвиборчої програми Тернавської В. – Долинського міського голови.
- надання рівних можливостей суб’єктам підприємницької діяльності;
- підтримка місцевих товаровиробників;
- залучення інвесторів для будівництва житла для молодих сімей:
- збільшення надходжень до бюджету від місцевих податків і зборів, залучення інвестицій.
З такими світлими та радісними лозунгами прийшла до влади нинішній мер, а що має долинська громада, малий та середній бізнес, який складає основу економіки міста, який в умовах зростання цін, інфляції, тарифів на комунальні послуги, змін до Податкового кодексу України змушені виживати в умовах сурового сьогодення.
Згідно з офіційною інформацією, розміщеною на сайті Долинської міської ради, підготовлені зміни до так званої місцевої системи оподаткування.
Так, на даний час в Долинській діє диференційована система встановлення розміру орендної плати за землю (у % до грошової оцінки землі). Суть диференціації полягає в тому, що місто поділено на декілька зон : І та ІІ центральна, середня та периферійна, для яких встановлені різні ставки орендної плати за землю, - максимальна 8 % у центральній та 5 % у периферійній.
На що ж можуть розраховувати орендарі земельних ділянок з 01.01.2017 року? Відповідно до проекту рішення Долинської міської ради, плата за земельні ділянки буде встановлена за такими розмірами та принципами:
12 % - до 100 кв. м;
10 % - від 101 до 1000 кв. м;
8 % - від 1001 до 1,0 га;
7 % - від 1,01 га до 5,0 га;
6% - від 5, 01 га.
Тобто повністю зникає зональність міста при встановленні орендних ставок. Так, для магазину, який розташований на периферії міста (місцеві мешканці розуміють про що іде мова) на земельній ділянці площею до 1000 кв. м. (де всіх покупців за один день можливо по пальцям перерахувати) орендна плата зростає в два рази і буде однакова із таким же магазином, який знаходиться на червоній ліній з відповідним товарооборотом. Тут складається враження про нечесну конкуренцію.


Питання до влади:
По-перше:
Чи витримають таку конкуренцію периферійні підприємці, чи не доведеться пенсіонерам із периферії добиратися за продуктами першої необхідності у супермаркети, які знаходяться у центральній частині міста?
По друге:
Чому орендарі, які мають великі земельні ділянки, представники великого бізнесу повинні сплачувати меншу орендну плату, ніж орендарі представники малого бізнесу?

Стосовно реалізації передвиборчих обіцянок нової влади м. Долинська про інвестиції, робочі місця, будівництво житла.

Існує такий собі місцевий податок, як пайовий внесок замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. На даний час його розмір в м. Долинська складає 5 % - для нежитлових будівель та 3 % - для житлових будівель. Виконавчі органи влади Долинської міської ради, не придумавши кращого способу залучення інвестицій та збільшення обсягів будівництва житла, вирішили встановити внесок на максимальному рівні фактично піднявши його з 01.01.2017 року в два рази : 10 % - для нежитлового будівництва та 5 %- для житлового будівництва, що «безумовно покращить» інвестиційну привабливість м.Долинська.

Аналіз розміру цього внеску в сусідніх містах для прикладу:
Кіровоград – максимальний розмір внеску 8 % - для автозаправочних станцій; 4 % - для саун, бань; 0,5 % - для об’єктів виробничого призначення.
Кривий Ріг – для всіх розмір внеску складає 0,1 %, що менше в 50 разів, ніж у Долинській зараз.
Для прикладу, м. Львів, як еталон демократії та європейських цінностей в Україні. Найвищі ставки для грального бізнесу, стільникового зв’язку, АЗС. Мінімальні для сфери матеріального виробництва. До того ж таки, при реконструкції, що не є новим будівництвом, у м. Львів діє понижуючий коефіцієнт 0,1.
Наводячи ці приклади, хотілося б запитати у влади м. Долинська :
- куди привабливіше інвестувати кошти: в маленьку Долинську з максимальними податками та зборами чи, наприклад, у великі міста- Кривий Ріг чи Кіровоград?
- Чи зрозуміють владу місцеві товаровиробники та інвестори?
- Чи не буде у Долинській «Податкового майдану»?
- Чи підуть кошти від підвищення податків на виплату премій та надбавок за особливі досягнення Долинській міській раді?

У всьому світі для оздоровлення економіки знижується податковий тягар. Треба йти на рівні мирової економічної практики а не «душити» підприємців та малий бізнес.
Олександр Шкіряк

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити