Кіровоградщина втратила статус "депресивної" і 20 мільйонів гривень

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 662

18 травня розпочала роботу міжвідомча комісія на чолі з віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубком, якій належить розглянути проекти і програми місцевих рад, спрямовані на регіональний розвиток, і якщо вони будуть схвалені, то уряд дозволить Державному фонду регіонального розвитку їх профінансувати.

За словами першого заступника голови Мінрегіонбуду В’ячеслава Негоди, повідомляє газета «День», області не завжди готові й уміють використати ці кошти, тобто у них відсутні проекти, які там можна реалізувати.
«Ми дуже сподівалися, — продовжує Негода, — що цього року справи підуть краще. Адже за Бюджетним кодексом відповідні проекти й програми на цей рік мали б бути подані на затвердження до 1 травня ще минулого року. На сьогодні тільки 11 областей пройшли уряд зі своїми проектами, та й то не у повному обсязі — трохи більше, ніж один мільярд, було затверджено урядом. Усі інші ще опрацьовують».

Крім того, як зазначив Негода, зараз міністерство формує пропозиції уряду та Мінфіну на 2017 рік. А що відповісти на запитання про проекти і програми, які області мали б подати до 1 травня? «Жодного ми не отримали», — бідкається заступник міністра й не бажає навіть говорити про якість проектів, які зазвичай подаються. За його словами, проекти регіонального розвитку мають бути спрямовані на створення інфраструктури, умов для розвитку підприємництва, давати мультиплікаційний ефект, словом, виходити на точки зростання, і в жодному разі не множити довгобуди. «Якщо ставити перед урядом питання про збільшення обсягу коштів, що надаються на регіональний розвиток, — зауважує Негода, — ми повинні бути готові показати, як використано такі кошти минулого року».

Він наголошує, що міністерство працює над тим, щоб спростити процедури погодження проектів та програм. За допомоги Європейської комісії та швейцарських партнерів створено онлайн-платформу, на якій реєструються всі проекти, відтак області вже отримали відповідні ключі. Це зроблено для того, щоб процедури були прозорими й щоб усі могли в цьому пересвідчитися. Але дехто незадоволений і прагне повернутися до застосування «ручняку». Негода наполягає, що всі проекти мають проходити відбір на комісіях, у яких понад третина членів представляють громадськість. А перемагати мають ті з них, які відповідають обласним стратегіям розвитку. Сьогодні на погодження проектів у міністерствах та відомствах треба витратити не менше трьох місяців, констатує заступник міністра і наголошує, що Мінрегіонбуд пропонує спростити відповідні процедури.

Голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко не погоджується з критикою з боку міністерства щодо невикористаних областями коштів фонду регіонального розвитку і припускає, що для цього могли бути й об’єктивні причини. Водночас він наполягає, що цих коштів не досить. «Досвід нашої роботи говорить про те, що область не може увійти в першу п’ятірку з виконання своїх зобов’язань через неузгодженості, а також лобіювання інтересів на рівні держбюджету України. Ми розуміємо, що основа розвитку України — це розвиток регіонів. Якою мірою вони будуть розвинутими, так рухатиметься і держава в цілому. Я вважаю, на те, щоб стимулювати розвиток спроможних територіальних об’єднаних громад, потрібно мати мільярд гривень. Але я не розумію, чому в нас є суми, які ділять невідомо хто, а вірніше, відомо — народні депутати, які не можуть врахувати всі позиції, всі пріоритети нашої стратегії, затвердженої на сесіях. Виходить так, що в Києві вирішили, привезли нам постанову Кабміну, і, будь ласка, працюйте. На мою думку, це хибна політика. Якщо у нас є Міністерство регіонального розвитку, то саме воно, а не Мінфін чи Мінекономрозвитку, повинно найперше взяти це питання під своє оперативне, а головне — прозоре і справедливе регулювання». Голова облради обурюється, що Кіровоградська область, заощадивши з допомогою тендерів на державних закупівлях, вважалася такою, що не використала коштів із фонду регіонального розвитку. Гроші забрали. А на 2016 рік область завдяки цій економії вийшла зі списку депресивних і «втратила» 20 мільйонів гривень дотацій.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити