Кіровоградська облрада хоче відкласти передачу багатоповерхівок в руки управителям

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1657

Депутати Кіровоградської обласної ради звернулись до Кабінету міністрів щодо відтермінування так званого "закону про ОСББ"( “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”.

Закон набирає чинності 1 липня 2016 року. Проте, для реалізації його вимог  передбачається прийняття ряду необхідних підзаконних актів, які на сьогоднішній час так і не прийнято, стверджують депутати.

 Зокрема, залишаються не вирішеними наступні питання:

- щодо затвердження порядку списання з балансу міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, державними підприємствами та органами місцевого самоврядування багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності. Відповідна постанова Кабінету міністрів України проанонсована про прийняття 30.03.2016 року, але станом на квітень 2016 року не набрала чинності;
- не визначено порядок проведення конкурсу на визначення управителя багатоквартирним будинком. Відповідно до плану діяльності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік передбачено подання проекту наказу “Про затвердження Порядку проведення конкурсу з надання послуги з управління багатоквартирним будинком” до Кабінету Міністрів України та Міністерству юстиції України на державну реєстрацію тільки на травень 2016 року;
 - не затверджено остаточну редакцію Типового договору про управління багатоквартирним будинком.
Крім цього, на сьогоднішній час відсутній порядок щодо набуття співвласниками багатоквартирного будинку прав на земельні ділянки, який згідно з зазначеним Законом доручено встановити Кабінету Міністрів України.
Відсутність необхідних підзаконних нормативно-правових актів, які має прийняти Кабінет Міністрів України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, унеможливлює повноцінну реалізацію на місцях Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” у визначені Законом строки.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення якісної організації проведення реформування житлово-комунальної сфери на місцях згідно з повноваженнями органів місцевого самоврядування та недопущення виникнення соціальної напруги серед населення Кіровоградська обласна рада звертається з клопотанням відтермінувати введення в дію такої форми управління багатоквартирним будинком, як передача усіх або частини функцій з управління багатоквартирним будинком управителю, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок, з 1 липня 2016 року на 1 січня 2017 року.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити