У дитсадках Кіровоградщин дозволять двоярусні ліжка і змінять санітарні норми

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1052

24 травня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України, яким затверджено Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів. Про це повідомляє сайт Кіровоградської обласної держсанепідемслужби.

Документ містить оновлені санітарно-гігієнічні вимоги до утримання приміщень та обладнання, до улаштування території дошкільного навчального закладу, до освітлення, водопостачання, водовідведення та опалення; вимоги до повітряно-теплового режиму, організації харчування, утримання басейнів.

У регламенті присутні також санітарно-гігієнічні вимоги до особистої гігієни персоналу, до медичного обслуговування, оцінки стану здоров'я дітей, до їхньої особистої гігієни, до розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей.

Серед додатків є перелік рослин, дерев, кущів з колючками, отруйними плодами, яких не повинно бути на території закладу. Наведені нормативи штучної освітленості основних приміщень, підбору меблів для дітей дошкільного віку, протокол хронометражних спостережень за заняттями з фізичного виховання.
Документ готувався із залученням до дискусії широкого кола учасників.

Серед головних переваг нової редакції регламенту Міністерство освіти і науки України називає такі:

- за відсутності харчоблоку у дошкільному навчальному закладі допускається постачання готової продукції операторами ринку харчових продуктів за умови дотримання вимог Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів";
- у разі відсутності власної пральні прання білизни може здійснюватись іншими пральнями, за винятком пралень, що обслуговують інфекційні заклади охорони здоров'я, об'єкти хімічної та іншої небезпечної промисловості;
- знято заборону щодо використання для дітей двоярусних ліжок.

Також відтепер після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється лише за наявності медичної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом. Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок, за умови відсутності явних ознак захворювання.

У документі відсутня дрібна регламентація (наприклад, висота бортиків пісочниці або діаметр стійок огородження ліжок, дитячого манежу тощо), але при цьому чітко визначені вимоги до чистоти, організації харчування, температурного режиму, освітлення, утримання басейнів, розпорядку дня дитини.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити