За підтримки посольства Нідерландів на Кіровоградщині стартувала інформаційна кампанія з питань децентралізації (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1150

У Кіровоградській ОДА розпочався круглий стіл з питань реалізації проекту посольства Королівства Нідерландів в України в рамках програми Матра щодо вирішення питань децентралізації.

Довідка. Програма Матра (трансформації суспільства), започаткована Міністерством закордонних справ Нідерландів в 1994 році, спрямована на підтримку перехідних процесів в країнах центральної та східної Європи, в тому числі, і в Україні, та побудови плюралістичного, демократичного та конституційного суспільства. Тематика програми: Розробка навчальних курсів, стандартів викладання та оцінки, навчання та підвищення кваліфікації викладачів (вирішальний фактор - це соціальна направленість учбових програм).

Присутній на заході Сергій Коваленко, перший заступник голови Кіровоградської ОДА, окреслив особливості формування територіальних громад в області. Зокрема, він відзначив скепсис багатьох територій щодо потреби в децентралізації і повільний перебіг реформи через добровільність. Також він відзначив, що більшість районів виступили за те, щоб один район складав одну громаду, а також виступили проти утворення громад із сіл різних районів.

"Події на Майдані показали, що нині українці вимагають чесного партнерства між державою і громадянами. Після перемоги Майдану Україна показує більше волі до політичних реформ", - пані Ріні Бюс, перший секретар Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Таким чином голандські спеціалісти проведуть тренінги з питань децентралізації для чиновників з Кіровограда, а в кінцевому результаті проект має створити якісну модель децентралізації та розподілу фінансування. Проект діє за підтримки Центру розвитку демократії та підтримки ОДА.

"Метою проекту є посилення посилення спроможності у питаннях децентралізації і реалізуватиметься в кілька етапів. Перший етап - збір інформації про проблеми. Далі ми готуємо цикл тренінгів і потім будуть проведені круглі столи, щоб зрозуміти чого ми досягли. Охоплені будуть всі райони Кіровоградської області," - Лілія Гонюкова, професор кафедри державної політики та суспільного розвитку національна академія державного управління при Призедентові України.

Гонюкова переконана, страх перед децетралізацією виникає через нерозуміння, тому головне завдання дати знання.

Тренери Нідерландського інституту державного управління Анжела Квок та Марк Ван де Мюзенберг сьогодні у Кіровограді вже провели перші тренінги для держслужбовців.

"Децентралізація - це дієслово що означає працювати, працювати разом і продовжувати працювати. Місцева влада, громадський сектор, бізнес мають співпрацювати, аби впровадити цей процес, - зазначив Марк Ван де Мюзенберг - У Нідерландах поштовхом до децентралізації послужило невдоволення громади в діях влади. Почалось все з малого фінансування і повноважень для громад, тому була необхідна сильна взаємодія. Тому, першим завдання постає - забезпечення якісними кадрами, а також забезпечення автоматизації процесів, що дозволить скоротити кількість службовців."

Проект триватиме в області рік. За цей час сподіваються підвищити обізнаність щодо децентралізації та сприяти створенню реальних громад.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити