У Кіровограді представили ідеї щодо виходу регіонів України з кризи (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1682

8 червня в Кіровограді відбувся форум підприємців "Справедливі податки - Успішна країна", на якому підприємці міста та області обговорювали розробку нового справедливого Податкового кодексу.

На заході, організованому партією "Успішна країна", учасники в форматі діалогу обговорили головні проблеми бізнесу в Україні. Серед них вони особливо виділили постійне погіршення ситуації на ринку, відсутність підтримки зверху, збільшення податкового пресингу, а також постійні банкрутства і "відхід у тінь", які супроводжують підприємців України останнім часом.

При цьому влада не тільки не вирішує проблеми, а й намагається відвести людей, піднімаючи другорядні питання. "Яка різниця - в Кіровограді, Єлисаветграді або в Кропивницькому - немає сьогодні робочих місць для людей, підприємці змушені закривати свій бізнес через високі податки, а наші діти не можуть отримати якісну освіту в школах?", - Підкреслив при спілкуванні з підприємцями Олександр Клименко, лідер партії «Успішна країна".

У своєму виступі він говорив як про вирішення проблем підприємців, так і в цілому про несправедливість, що панує в країні: "Українці, які можуть і хочуть чесно працювати, змушені закривати бізнес або намагатися йти в тінь від сплати непосильних податків. Олігархи ж відчувають себе прекрасно . Вони вільно виводять капітали в офшори, мінімізують податки і залишаються при цьому безкарними ".

Щоб перекрити відтік капіталів в офшори, Клименко закликає відновити дію закону про трансферному ціноутворенні, прийнятого його командою в 2013 році. І підприємці його в цьому підтримали.

"Податковий кодекс повинен бути створений на принципі вигоди від дотримання законів: ми повинні ввести такий податок на офшори, щоб туди просто не було вигідно виводити гроші з України. Мені дуже подобається ідея створення нового Податкового кодексу від низу до верху - від звичайних людей", - висловила свою думку місцевий підприємець Олена.

У Кіровограді впевнені, що розвитку їх регіону сприятиме податкова децентралізація, коли податки місцевого бізнесу залишатимуться в місцевих бюджетах. Клименко зазначив, що для проведення реальної децентралізації необхідно перерозподілити доходи бюджету, збільшуючи частку місцевих бюджетів поетапно до 70 -80%. "Тільки в такому варіанті податкова децентралізація дозволить створити умови розвитку інфраструктури на місцях і, найголовніше - усуне корупційні схеми при розподілі фінансування. Щоб гроші українських платників податків не витікали в Панаму, а працювали на благо громад. Я завжди говорив: важливо, щоб кожен громадянин бачив, куди йдуть сплачені ним податки ", - заявляє політик.

Шукали під час форуму учасники відповіді і на більш загальні питання: зниження тарифів, цін на продукти, створення робочих місць. «Хіба справедливо, що в Україні з її величезним сільськогосподарським потенціалом, настільки високі ціни на продукти? Коли пенсіонер, приходячи в супермаркет, змушений вибирати, що купити: хліб або овочі? Україна - країна з приголомшливим потенціалом для ведення сільського господарства. Але виробники пригнічені неефективною податковою політикою», - заявляє Клименко.

Як заходи з вирішення проблем політик запропонував знизити ставку ПДВ для сільгоспвиробників до 5% і при цьому залишити можливість користуватися спеціальним режимом оподаткування, а також вводити нові стимули саме для малого та середнього бізнесу в сільському господарстві.

В активному діалозі на форумі обговорювалися також питання мораторію на перевірки для бізнесу та ліквідації податкової міліції. Кіровоградські підприємці, які взяли участь у форумі були одностайні в тому, що всі ініціативи та пропозиції необхідно виводити на рівень закону шляхом прийняття нового Податкового кодексу. Вони відзначили, що сьогодні в Україні перегляду підлягають майже всі: і загальна схема повернення ПДВ, і податки на доходи фізичних осіб в умовах зниження купівельної спроможності населення, і робота державних службах і багато іншого.

Клименко зі свого боку запевнив, що партія «Успішна країна» доб'ється ухвалення всіх ініціатив підприємців: «Я завжди несу відповідальність за свої слова. Ми не тільки розробимо справедливий податковий кодекс, а й доб'ємося його прийняття. І це лише мала частина того, що ми, як партія «Успішна країна», закладаємо в нашому порядку денному. Це лише мала частина нашої великої боротьби за справедливість. Влада сьогодні робить все, щоб нам перешкодити. Наші форуми зривають руками радикалів. Нам відмовляють у приміщеннях. Що це означає? Що ми на вірному шляху. І що нас вже не зупинити. Нас вже сотні тисяч по всій Україні. Сотні тисяч голосів говорять сьогодні в унісон: Платять всі або не платять ніхто!»

У «Успішній країні" нагадали, що наступний подібний форум пройде в Сумах 15 червня, а на спеціальному інтеренет-порталі кожен бажаючі може взяти участь в обговоренні і розробці Податкового кодексу або отримати онлайн-консультації від податкових експертів партії.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити