У Кіровограді місцеву владу навчали справлятись з новими повноваженнями

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 780

Сьогодні, 15 червня в Кіровограді відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері надання адміністративних послуг»
Ініціатором і організатором заходу виступило Кіровоградське регіональне відділення Асоціації міст України , в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.


78% - саме таким є рівень задоволеності громадян, якістю обслуговування у Центрі надання адміністративних послуг Кіровоградської міської ради. Цей результат анонімного опитування клієнтів ЦНАПу нещодавно оприлюднила одна з громадських організацій міста.

 

«Такого результату ми домоглись не одразу. Кіровоградський ЦНАП створювався одним з перших в Україні. Позаду стандартизація послуг , адже нині всі адміністратори та реєстратори ЦНАП працюють виключно за інформаційними та технологічними картками. встановлення системи електронного впорядкування черг, а в нині ми активно впроваджуємо останні інновації» - так розпочав своє спілкування із учасниками практикуму Антон  Шевченко, начальник Управління адміністративних послуг Кіровоградської міської ради. Зокрема, він наголосив на останніх змінах в роботі ЦНАПУ, що пов’язані із процесом децентралізації в частині передані повноваження в частині реєстрації підприємницької діяльності, реєстрації речових прав на нерухоме майно та здійснення реєстрації місця проживання органам місцевого самоврядування. Основною з яких є найпопулярніша серед громадян послуга - зняття та постановка на реєстрацію за місцем проживання. Задля забезпечення роботи відділу реєстрації за принципом «день в день» два місяці тому рішенням Кіровоградської міської ради було створено відповідний відділ із штатом в 15 осіб. Вони ж проводили прийом картотек від ЖЕКів та Управління Державної міграційної служби в області. Загалом, 151 тисяча особистих карток реєстрації громадян.

«Кожен випадок зняття в обліку чи перереєстрації індивідуальний. У кожного є свої обставини і вимоги – ми намагаємось оперативно задовольнити усі потреби громадян. Нині, скажімо, перереєстрація із одного району міста в інший займає не більше півгодини. Реєстрація місця проживання: - прописка здійснюється відразу. В разі, якщо не вклеєне в терміни фото чи не здійснена прописка, адміністратори ЦНАП виписують протоколи попередження. А в разі повторного випадку сплачується штраф. - представники відділу реєстрації місця проживання знаходяться в приміщенні картотек ЖЕО. Громадяни можуть звертатися також туди. Жителі приватного сектору на свій вибір можуть здійснити прописку в любому ЖЕО чи у ЦНАПі » - наголосила Катерина Анатоліївна Струк, керівник відділу реєстрації фізичних осіб.

Володимир Васильович Шутка, начальник відділу паспортизації та реєстрації громадян УДМС в області розповів присутнім про систему взаємодії між ЦНАПами, ЖЕКами та Управління Державної міграційної служби в області. Наголошуючи, на тому , що вся нинішня робота спрямована на створення «Єдиного електронного реєстру територіальної громади» , а в перспективі підключення всіх ЦНАПів до «Єдиного електронного демографічного реєстру ДМУ».

Впродовж практикуму було розглянуто цілу низку питань пов’язаних із організацією роботи ЦНАПів таких як:
- уніфікація процедур державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань та фізичних осіб-підприємців;
- запровадження принципу екстериторіальності в межах області у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (окрім нотаріусів) та в межах України у сфері державної реєстрації бізнесу;
- запровадження можливості подання електронних документів для проведення реєстраційних дій;
- скорочення переліку документів, що подаються для державної реєстрації бізнесу (у тому числі за рахунок їх отримання в електронній формі від державних органів);
- запровадження дворівневої системи адміністративного оскарження рішень державних реєстраторів з можливістю скасування рішення та проведення державної реєстрації (у разі оскарження відмови у державній реєстрації);
- запровадження відповідальності суб’єктів державної реєстрації за порушення у сфері державної реєстрації.
Присутніх також поінформували про те, що в Кіровоградській міській раді створено ще один виконавчий орган в рамках децентралізації та передачі функцій архітектурно-будівельного контролю. Завершується процес організації повноцінної роботи ДАБІ КМР та готується акт приймання-передачі функцій.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити