Проблеми дітей, що конфліктують з законом, вирішуватимуть по-новому

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 543

Органами прокуратури Кіровоградської області запроваджено якісно новий підхід до вирішення проблематики дитячої злочинності.

У чому він полягає поінформувала начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури Кіровоградської області Алла Мороз: «Озвучений підхід полягає насамперед у скасуванні формалізму. Так, показники державної статистичної звітності слугують для нас орієнтиром напряму руху, а не догмою. Для ювенальних прокурорів Кіровоградщини на перший план виступає дитина з її потребами та труднощами».
Саме під таким гаслом нещодавно під головуванням керівництва регіональної прокуратури пройшли спільна оперативна та координаційні наради.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області, ювенальний прокурор наводить приклади того, яким чином втрутитися в ситуацію, щоб допомогти дитині, яка конфліктує з законом. «Для скоєних неповнолітніми у поточному році 89 % злочинів, а це саме злочини проти власності, характерний корисливий мотив, інші 11 % – кримінальні правопорушення проти життя та здоров’я особи. Основним підґрунтям до посягання на власність іншої особи підлітками виступають матеріально-побутова незабезпеченість сімей, з яких вони походять. Переважно, це неповні, малозабезпечені родини, в яких часто вихованням дитини займається бабуся, у той час, коли молоді батьки влаштовують особисте життя або зловживають алкогольними, наркотичними речовинами. Так, підліток із Гайворонського району вчинив кілька крадіжок поспіль після того як його незаконно відрахували із технікуму. Фактично хлопець був залишений наодинці з матеріальною скрутою. Схожий випадок відрахування дитини, позбавленої батьківського піклування із Компаніївського технікуму ветеринарної медицини, передував погіршенню самопочуття останнього та подальше потрапляння до лікарні з діагнозом «необережне вживання лікарських засобів». Після втручання ювенальних прокурорів порушені права дітей відновлені шляхом вжиття заходів цивільно-правового характеру. Тобто вони поновлені на навчанні, забезпечені стипендією, тобто мають кошти для задоволення своїх життєвих потреб. І я маю надію, що у подальшому, скоювати злочини з корисливих мотивів не будуть. Водночас у рамках розгляду кримінального провадження державний обвинувач орієнтував суд на обрання неповнолітньому покарання, не пов’язаного із позбавленням волі», - розповідає Алла Мороз.
Вказаний алгоритм ювенальними прокурорами взято за основу у власній діяльності, яка є досить результативною. Мовою статистики показники робити наступні: упродовж поточного року в інтересах дітей заявлено позовів на суму близько 300 тис. грн, задоволено судами раніше заявлених прокурорами позовів на суму 407 тис. грн. Завдяки саме такому підходу знизився рівень дитячої злочинності на 33, 3%.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити