У потенційних об’єднаних громадах по всій Україні проведуть тисячу інформаційних зустрічей

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 369

Під час ХІІ Українського муніципального форуму Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик презентував акцію «Децентралізаційний марафон», в рамках якої до кінця року будуть проведені інформаційні зустрічі в 1000 потенційних об’єднаних громадах.
«Їхньою метою є стимулювання громад до об’єднання. Ці зустрічі проведуть наші регіональні відділення спільно з регіональними консультантами Асоціації із залученням представників об’єднаних громад, які вже мають позитивний досвід. Цей процес, до речі, йде по всьому світу. В конкуренції за інвестора перевагу має лише сильна, консолідована громада. Тому я хочу попросити наших колег поставитись до процесу формування спроможних громад, як до надважливої справи, яка зможе забезпечити майбутнє нашим громадам, та загалом Україні.», - зазначив Мирослав Пітцик .

На Кіровоградщині організатором «Марафону» є регіональне відділення Асоціації міст України. На практиці, проект стартував незадовго до офіційного оголошення. Вже є перші враження і відгуки. Виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ Валентина Ільюшкіна наголосила:
«Ми, виключно, для себе зробили аналіз перших заходів в рамках «Марафону». Перше, що хотілося б відзначити – це аудиторія. Люди по - різному ставляться до реформи. Всюди ми зустрічали активних противників і прихильників, а найстрашніше - байдужих до будь - яких процесів в державі людей. Зрозуміло, що суспільству нині притаманне розчарування і зневіра, але після години - двох спілкування люди розуміють, що альтернативи покращити життя у окремо взятому селі на сьогодні, просто, немає: або брати відповідальність і розвиватись заради дітей і онуків, або доживати на уламках СРСР, живучі лише надіями».

«1000 зустрічей і як результат відправити на старт 1000 об’єднаних територіальних громад - це дуже амбітний план Асоціації і її регіональних представників. Недосконалість законодавства, гальмування органами місцевого самоврядування і адміністрацій у деяких регіонах може стати реальною перешкодою у оперативному створені об’єднаних громад», - таку думку висловив Помічнянський міський голова Микола Антошик.

Довідка: Асоціація міст України є партнером держави та активним учасником впровадження децентралізаційної реформи в Україні. У 2015 році у рамках Меморандуму про співпрацю з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства АМУ створила у всіх регіонах України офіси з впровадження реформ, в кожному з яких працювала група консультантів. Результатом цієї діяльності стали Перспективні плани формування спроможних громад, прийняті практично у всіх областях, та 159 об’єднаних громад, що провели перші місцеві вибори.
Процес формування спроможних громад продовжується у цьому році, але потребує додаткового поштовху та стимулювання. Станом на червень 2016 року перші вибори відбулися ще у 13 громадах і таким чином сьогодні в Україні сформовано 172 об’єднані територіальні громади. На 31 липня призначено перші вибори ще у п’яти ОТГ
На Кіровоградщині нині створено три ОТГ і ще три готуються на до об’єднання. Натомість у Західних областях: в Тернопільській - 26, Хмельницькій - 22, Чернівецькій - 10 ОТГ. В Центральній Україні: в Херсонській , Харківській, Миколаївській та Сумській областях лише по одній громаді.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити