Запитували - відповідаємо: чи довіряти якості продуктів у великих маркетах?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 737

«Шановна редакціє! Нещодавно у великому мережевому магазині купила сирок для дитини. І задумалася: а чи перевіряє хтось його якість на шляху між виробником і покупцем? Чи можу я бути впевнена в його безпеці? Чи несе торговельна мережа будь-яку відповідальність за продукти, які продає? Тетяна Бутко, Кіровоград »

Щоб розібратися в питанні, який нам задала молода мама, ми вирішили звернутися до експертів, безпосередньо відповідальним за якість продукції в великої торговельної мережі.

І ось що нам вдалося дізнатися.


З'ясувалося, що далеко не кожен продукт взагалі має можливість потрапити на полицю мережевого магазину. За словами Рити Печериці, начальника відділу контролю якості продукції «АТБ», великі мережі працюють тільки з перевіреними виробниками. Причому «перевіреними» в буквальному сенсі цього слова. Спочатку розглядаються зразки продукції різних виробників, нормативні та дозвільні документи, проводяться дегустації (органолептична оцінка), а також лабораторні випробування. Юристи мережі «АТБ» аналізують всі необхідні документи, відділ контролю якості проводить перевірки на виробництві постачальника. «І якщо всі етапи успішно пройдені, то тільки після цього укладаємо договір з виробником. Причому обов'язково вказуємо, що будемо регулярно контролювати продукцію за показниками якості та безпеки, заявленим в договорі », - зазначає пані Печериця.

Втім, «потрапити на полицю» зовсім не означає на ній затриматися. Крім початкового тестування, торгові мережі обов'язково проводять і періодичні випробування продукції, що знаходиться в асортименті магазинів. Вся продукція розділена на групи ризику і в залежності від того, до якої з цих груп віднесений товар, проводяться перевірки. Особлива увага приділяється продукції власних торгових марок мережі «АТБ».

«Найбільш часто перевіряються швидкопсувні продукти, молочні продукти, дитяче харчування. Кожен день відбираються зразки продукції і направляються на випробування », - розповідає Рита Володимирівна.
Але це тільки планові перевірки. Якщо на якийсь конкретний товар надходить більше двох скарг з приводу якості (це по всій мережі, тобто з будь-якого з 750 магазинів по країні), то в його відношенні починається ціла серія позапланових випробувань.

Це підтверджує і Людмила Кармазіна, директор випробувальної лабораторії ТОВ «Днепрпродпромтест».

«Великі торгові мережі обов'язково мають сувору систему контролю якості», - акцентує увагу експерт.
Цікаво, що самі по собі лабораторні випробування, а точніше їх організація, не такий вже і простий процес. «Продукти з полиць« АТБ »перевіряє кілька акредитованих лабораторій з різних регіонів України», - говорить начальник відділу контролю якості продукції «АТБ».

Наприклад, та лабораторія, яку очолює Людмила Кармазіна, спеціалізується на проведенні лабораторного контролю продукції за фізико-хімічними показниками. «Мета мережі« АТБ »- виключити потрапляння на полиці магазинів фальсифікату і небезпечних продуктів. Тому вони працюють з лабораторіями високого рівня оснащеності, з величезним досвідом роботи з випробування певних груп товарів, з використанням сучасних високоточних методик випробувань, до яких, безумовно, відноситься і «Днепрпродпромтест», - підкреслює експерт. Вона в чималому ступені здивувала нас, коли розповіла, що щомісяця через її лабораторію проходить понад 350 зразків продукції з мережі «АТБ», які тестуються по двом тисячам (!) Показників.

Природно, виникає питання про те, що відбувається з результатами випробувань згодом. Якщо порушення незначні (наприклад, вологість продукції трохи вище необхідного), то продукт на час стає об'єктом підвищеної уваги: його частіше перевіряють, а виробнику направляється лист з вимогою виправити недоліки. Зовсім інша справа, якщо відхилення серйозніші. «У мережі« АТБ »застосовують суворі процедури. Якщо результати лабораторних випробувань демонструють значні порушення, продукція не допускається до реалізації », - ділиться своїми спостереженнями Людмила Кармазіна.

Такі висновки керівник незалежної лабораторії зробила на підставі трирічного досвіду співпраці даної мережі з ТОВ «Днепрпродпромтест». Справа в тому, що протягом усього цього періоду кількість виявлених відхилень і невідповідностей постійно знижується. «Це говорить про те, що дійсно проводиться спільна робота з постачальниками і виробниками щодо поліпшення якості продукції. І вони [постачальники і виробники. - Прим. ред.] розуміють, що їхня продукція буде підлягати лабораторному контролю незалежно від цінової політики на неї ».

І додає, що подібна строгість є виправданою: «Це велика відповідальність, адже мова йде про здоров'я та життя людей».

***
Таким чином, відповідаючи на запитання читачки, ми можемо сміливо говорити про те, що в великих торгових мережах якість продукції обов'язково перевіряється. Продавець в цьому випадку несе не меншу відповідальність перед покупцем, ніж виробник, тому жорстко контролює якість товарів на своїх полицях. В їх безпеки можна бути повністю впевненими.

 

Анна Миронюк

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити