"Дніпро-Кіровоград": Кіровоградська вода відповідає нормі і зниження ціни безпідставне

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1153

На адресу редакції "Гречки" у відповідь на матеріал «Відтепер кіровоградці мають сплачувати за воду менше», де стверджується, що ОКВП «Дніпро - Кіровоград» постачається питна вода, якість якої, за певними показниками, не відповідає вимогам і користувачі мають підстави сплачувати за послуги водопостачання на двадцять відсотків менше розміру діючого тарифу, надійшла офіційна відповідь керівництва підприємства за підписом генерального директора Обласного комунально-виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград" Р.І.Ілика.

Друкуємо лист у повному обсязі:

"Забезпечення населення якісною й безпечною для здоров'я питної води - справа державної важливості. 10 січня 2002 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про питну воду та питне водопостачання". Згідно з цим законом питна вода - це вода, яка за органолептичними властивостями, хімічному та мікробіологічному складу й радіобіологічним показниками відповідає державним стандартам і санітарному законодавству.
Згідно ДСанПіНу 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" встановлено, що підприємства, на обслуговуванні яких знаходяться системи централізованого водопостачання, постійно контролюють якість питної води на водопроводі в місцях водозабору, а також перед подачею в розподільчі мережі.

Лабораторно-виробничий контроль води проводиться відповідно до вимог ДСТУ 4880:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання. Гігієнічні та екологічні вимоги щодо якості води і правила вибирання» та узгоджується з органами санітарно- епідеміологічної служби з урахуванням місцевих природних та санітарних умов.

У Кіровоградській області основним водним об'єктом, що використовується як джерело питного водопостачання, є річка Дніпро (Кременчуцького водосховище). Органами санітарно-епідеміологічного нагляду здійснюється постійний контроль відповідності якості питної води існуючим вимогам.
Вода, яка подається ОКВП «Дніпро-Кіровоград», відповідає діючому в Україні ДСанПіНу 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною ". При цьому, в періоди паводка та «цвітіння» Кременчуцького водосховища, ОКВП "Дніпро-Кіровоград" отримано дозвіл Обласної СЕС на тимчасове відхилення від встановлених вимог по показниках: каламутність - до 2,03 мг/дм3 (норматив 1,5 мг/дмЗ) , забарвленість - до 35 град (норматив 20 град), залізо загальне - до 0,5 мг/дм3 (норматив 0,2 мг/дм3).

Автор статті посилається на пункт 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 року № 151 «Порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості» яким встановлено, що перерахунок проводиться у разі невідповідності складу і властивостей холодної води державному стандарту на питну воду та вимогам санітарного законодавства, крім випадків допустимого тимчасового відхилення від встановлених вимог.

Таким чином, зазначений автор опублікованого вашим виданням матеріалу, частково посилаючись на пункт 8 зазначеної Постанови КМУ, зробив, з невідомих нам причин, абсолютно неправомірний висновок про те, що споживачі питної води мають право на двадцять відсотків зменшити плату за послуги водопостачання ОКВП «Дніпро- Кіровоград»."

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити