В Новомиргороді почнуть шукати безхазяйне майно

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 628

Міська рада Новомиргорода , що на Кіровоградщині, затвердила Порядок виявлення, обліку та зберігання безхазяйного майна, визнання спадщини відумерлою та прийняття такого майна у комунальну власність територіальної громади м. Новомиргород.

Згідно з цим порядком найперше, депутати міськради, а також громадяни міста по факту виявлення безхазяйного майна, власник якого невідомий, мають доводити це до відома виконкому міської ради, повідомляє «Новомиргород».

Виділено навіть термін для такого подання – п’ять днів з моменту виявлення безгосподарчого майна чи одержання інформації про його існування.

Після цього буде проведено обстеження, подані запити до відділу реєстрації Новомиргородської міської ради, державного нотаріуса з метою пошуку власників. Спеціальна комісія проводить обстеження виявленого майна. В акті обстеження, складеному комісією, зазначається :
– адреса та технічний стан об’єкта;
– можливість подальшої експлуатації об’єкта згідно його цільового призначення;
– пропозиції стосовно подальшої експлуатації об’єкта.

Якщо право власності на виявлене нерухоме майно не зареєстроване або власник такого майна невідомий, за заявою органу управління проводиться технічна інвентаризація нерухомого майна та взяття його на облік комунального підприємства.

Для взяття на облік безхазяйного нерухомого майна орган управління звертається до органу реєстрації.

Після одержання документів про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна уповноважена особа органу управління отримує від органу інформацію, яка має бути оприлюднена в ЗМІ.

Об’єкти відумерлої спадщини беруться на облік уповноваженим органом після надходження інформації про відсутність спадкоємців, які постійно проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. Підтвердженням цьому може бути довідка, акт опитування мешканців суміжних квартир (домоволодінь) тощо, складені уповноваженим органом.

Якщо житлові будинки, квартири (або їх частки) утримуються безгосподарно, а їх власники відсутні понад три роки за місцем постійного проживання та відомості про місце перебування таких осіб відсутні, орган управління може ініціювати визнання фізичних осіб у судовому порядку померлими.

Орган управління самостійно, після спливу строку для прийняття спадщини, робить запити до компетентних установ з метою виявлення спадкоємців чи підтвердження їх відсутності: до Новомиргородського районного управління юстиції – щодо підтвердження факту смерті; до органу реєстрації – щодо державної реєстрації прав власності на нерухомий об’єкт, до нотаріальної контори – про наявність/відсутність спадкових справ; до інших у разі потреби.

Новомиргородська міська рада замовляє технічну інвентаризацію об’єкта у тому ж порядку, що і у випадку виявлення безхазяйного майна.

Якщо після спливу одного року з часу відкриття спадщини спадкоємці не будуть виявлені, уповноважений орган здійснює правовий аналіз зібраних документів та протягом 15 днів готує заяву до суду про визнання спадщини відумерлою та передачу майна у комунальну власність територіальної громади м. Новомиргород або про припинення права власності на майно, яке фактично зруйноване.

Прийматися на баланс міської ради будуть також інженерні мережі тощо.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити