У Кропивницькому обговорили проблеми ромів (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 954

Сьогодні, 22 липня, у міській раді Кропивницького за участі секретаря міської ради Сергія Бойка, начальника відділу сім'ї та молоді Людмили Догохіної, начальника відділу внутрішньої політики Сергія Запорожана відбулась робоча зустріч з представниками Міжнародної благодійної організації Ромського жіночого фонду «Чіріклі».

На зустрічі віце-президент фонду Земфіра Кондур представила Положення про альянс міст та регіонів України з розвитку ромських ініціатив. Віце-президент розповіла, що наразі в Україні працюють 55 посередників між ромами та міськими громадами, які координують людей цієї національності у вирішенні соціальних та медичних питань. У Кропивницькому працюють два таких посередників. Новизною у роботі посередників буде те, що вони фіксуватимуть всі випадки дискримінації ромського населення у сфері послуг.

"Оскільки в деяких регіонах країни роми не приймаються в лікарнях за етнічною ознакою,
вагітних жінок не хочуть приймати в пологові будинки через відсутність реєстрації місця проживання. Крім того, ми стикнулися з тим, що роми не розуміють поняття дискримінації, оскільки ця річ стала для них звичною та буденною. Я сподіваюся, що програми та робота посередників змінять ситуацію на краще", - розповіла Кондур.

Відповідні факти дискримінації направлятимуть у Міністерства соціального захисту.

Проблема ромського населення існує не лише в Україні, а й по всій Європі. Тому при Конгресі ради Європи і був створений альянс міст та регіонів.

"Ми запропонували включити Україну в цей альянс і тому розробили відповідне Положення. Та домовилися про те, щоб саме Україна ініціювала європейську зустріч альянсу в Страсбурзі, спільно з Радою Європи та іншими містами. Зустріч - це своєрідний обмін досвідом у питанні ромського населення", - прокоментувала представник жіночого фонду. Відповідно в областях України при відповідному фінансуванні розроблятимуться проекти альянсу у питаннях соціального, освітнього та медичного захисту ромів.

За словами начальника відділу сім' та молоді, найменшою проблемою для ромів у місті є питання освіти. Більшість населення за освітою третього та п'ятого класів. Крім того, наявна проблема соціальних виплат. Оскільки не всі жінки цієї національності отримують виплати через відсутність реєстру постійного місця проживання. Жінки орендують житло, але власник не надає реєстрації. Також питання оформлення документів для ромів є проблематичним. Оскільки на оформлення паспорту чи свідоцтва про народження дитини йде багато часу.

"Чим більше проходить часу від народження дитини, тим складніше для жінки довести, що це її дитина, а не чужа. Наприклад 16-річній дитині без свідоцтва про народження необхідно доказувати свою особу вже в судовому порядку", - зазначила Дорохіна.

Сергій Бойко додав, що у місті впроваджено питання щодо підтримки ромського населення у різних з сферах. Наприклад, нещодавно жінку цієї національності взяли інспектором у державну установу. А декілька студентів навчаються у педагогічному університеті та активно займаються молодіжними рухами.
"На Закарпатті роми лише прибирають смітники. Це з одного боку добре, що у них є хоч якась робота, але з іншого - складається стереотип, що вони можуть працювати лише на смітниках", - прокоментувала представник жіночого фонду.

Також на зустрічі учасники обговорювали ситуацію з підготовчими курсами для ромського населення у центрах зайнятості, що поліпшить ситуацію щодо безробіття цієї категорії населення.

Представники міської ради запевнили, що переглянуть відповідне Положення альянсу та проаналізують виконання програми щодо забезпечення захисту ромського населення на всіх рівнях.

Довідка з Вікіпедії. Роми (цигани) — ромська етнічна меншина, яка проживає на території України. Загальна чисельність діаспори (згідно з даними перепису 2001 року) становить 47 587осіб, більшість яких проживає у Закарпатській (14 004 особи), Донецькій (4 106 осіб), Дніпропетровській (4 067 осіб) та Одеській (4 035 осіб) областях. В Україні, за останніми даними, проживає 15 етнічних груп циган.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити